Використання приватного майна військовими під час збройного конфлікту: як захистити свої права
Кожному гарантується непорушність права на власність. Однак, слід пам’ятати, що таке право не є абсолютним. Воно може бути обмежено з мотивів суспільної необхідності, зокрема, у разі виникнення збройного конфлікту.
Військові дійсно можуть використовувати житло цивільних осіб.
Однак, це має відбуватися лише на підставі та в порядку, встановленому законом, з мінімізацією порушення прав цивільних осіб, які на законних підставах проживають у відповідних будинках, квартирах тощо.
Тобто захисту підлягає як право власників квартири чи будинку, так і право користувачів відповідних житлових приміщень.
Слід зауважити, що використання військовими житла цивільних осіб у районах ведення бойових дій має здійснюватися виключно на договірній основі.
Аби дізнатися відповіді на питання: «В якому ж саме порядку має відбуватись заселення військових до житла цивільних?», «Які документи слід скласти?», «Як зафіксувати стан житла до та після користування військовими?», «Хто має представляти інтереси власника у разі його відсутності?», пропонуємо ознайомитись із підготовленим нашими екпертами інформаційним буклетом за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1PaOb7mli3M5ZbrPrCsih11dgdsgp9Ev_/view?usp=sharing .
Зберігайте та діліться цією інформацією із колегами, друзями, родичами та знайомими, яким вона може стати у нагоді!
Проєкт «Компенсація використання приватної власності військовими в ході проведення АТО/ООС: законодавчий та практичний аспекти» реалізується ГО «Український інститут з прав людини» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів. Думки, погляди та матеріали, представлені в межах проєкту, належать виключно авторам та не обов’язково відображають погляди та позицію Програми ООН із відновлення та розбудови миру та уряду Королівства Нідерландів.
#UNRPP
https://business.facebook.com/pg/UkrainianInstituteForHumanRights/posts/...