Відкрито рух заплавним мостом №2

18-12-2018

Сьогодні, у переддень свята Святого Миколая, у Сєвєродонецьку за участі міського голови Валентина Казакова було відкрито заплавний міст №2

Зранку 18 грудня відбулося урочисте відкриття руху реконструйованим заплавним мостом №2, що знаходиться на автошляху між Сєвєродонецьком та Лисичанськом, якщо прямувати від ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» в напрямку залізничного вокзалу. У церемонії брали участь міський голова Валентин Казаков, перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв, представники підрядних організацій, які виконували роботи, та громадськість.

Сєвєродончани знають, що на цій автодорозі до сусіднього міста чотири заплавних мости і міст через річку Сіверський Донець. Останній було зруйновано 2014 року проросійськими терористичними збройними формуваннями і відновлено 2016 року за рахунок гранту Європейського Союзу. Втім заплавні мости, які пропускають воду під час повеней на  Сіверському Дінці, залишалися у аварійному стані.

Сєвєродонецька міська рада весь час бере активну участь у інвестиційних конкурсах Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), і у 2015 році подала туди проекти «Реконструкція заплавного мосту №2 м. Сєвєродонецьк», «Реконструкція заплавного мосту №3 м. Сєвєродонецьк» та «Реконструкція заплавного мосту №4 м. Сєвєродонецьк».

2016 року за рахунок коштів ДФРР і співфінансування з міського бюджету було відремонтовано заплавні мости № 3 та № 4 і розпочато роботу з приведення до ладу металевого трьох прольотного балочного заплавного мосту №2 довжиною 32,37 м і шириною 7,18 м, введеного в експлуатацію ще у 1958 році. Висновку, що він морально застарів, має значні дефекти і не може експлуатуватися без аварій, дійшли ще у 1992 році за результатами обстежень, проведених спеціалістами Луганського відділу комплексного проектування інституту «Донецьккомундорпроект». Але, як то часто буває, на якісний ремонт бракувало коштів. Проблем і без того аварійному мосту додали надвеликі навантаження під час проведення АТО: мостом дуже поважного віку рухалася важка техніка.

Вартість нинішньої реконструкції заплавного мосту №2 – 11 342,908 тис. грн. Підрядна організація, що впоралася з нею, – ТОВ МБФ «Технологія». Замість існуючого раніше мосту за сучасним проектом влаштували водопропускну трубу, яка не змінює умов руху транспорту, практично не чутлива до зростання тимчасового навантаження і динамічних ударів, вимагає менших витрат матеріалу на споруду і її подальше утримання, допускає більш високі швидкості течії води, ніж звичайні мости. Тобто є надійною і довговічною.

«Сьогодні ми відкриваємо рух по третьому за рахунком, а за назвою –другому, заплавному мосту, – зазначив міський голова Валентин Казаков.

– Міст реконструйовано за кошти Державного фонду регіонального розвитку, під егідою обласної адміністрації і міської ради. Проектанти – «Харківметробуд», провідна організація щодо реконструкції мостів. Роботи виконували товариства «Моноліт», «Технологія» та інші – всього близько десяти організацій. Тут великий обсяг бетонних робіт, застосовані нові технології та матеріали. Міст став набагато ширшим – близько 12 м – і відповідає сучасним державним стандартам. Якщо попередній заплавний міст простояв тут 60 років, то цей, сподіваюся, прослужить років 100 – до наших правнуків».

З нагоди завершення реконструкції заплавного мосту №2 грамоти виконавчого комітету за високий професіоналізм, сумлінну працю, усвідомлене почуття відповідальності за доручену справу міський голова Валентин Казаков вручив, виконавцю робіт В.І. Михайличенку і бетоняру 6-го розряду В.Є. Хоменку  – обидва з ТОВ «Будівельно-монтажна фірма «Технологія»; заступнику начальника дільниці по ремонту, утриманню та експлуатації автодоріг та  заступнику директора по комерції КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» Т.А. Шеховцовій і Є.І. Колтунову; начальнику кошторисно-договірного відділу та технагляду  й  інженеру по нагляду за будівництвом 1 категорії відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради О.А. Лось і О.С. Шкурідіну.

Потому міський голова додав, що місяців за вісім-дев’ять влада планує реконструювати і заплавний міст №1. Тоді автодорога на Лисичанськ з цього боку набуде належного сучасним нормам стану.

Средняя: 5 (2 оценок)