Відбулось засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва

18-05-2021

Днями відбулось засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва у Сєвєродонецькій міській територіальній громаді. Відкрив засідання головуючий – заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Олег Кузьмінов.

Порядок денний передбачав розгляд проєкту регуляторного акту «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з 2022 року».

На виконання вимог, встановлених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 року № 1160-IV, з метою прийняття пропозицій та зауважень громадян, суб’єктів господарювання, фінансовим управлінням Сєвєродонецької міської ВЦА 19.04.2021 року оприлюднено Проєкт регуляторного акта з аналізом регуляторного впливу на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ВЦА в розділі «Регуляторна політика» із зазначенням терміну прийняття зауважень - один календарний місяць.

Начальник фінансового управління Сєвєродонецької міської ВЦА Марина Багрінцева доповіла, що на даний час на території міста Сєвєродонецька діючими є ставки та пільги із сплати податку на нерухоме майно, які було затверджено рішенням Сєвєродонецької міської ради від 12.06.2019 року за №3712 «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік».

Відповідно до нового адміністративно-територіального устрою з 01.01.2021 року створено Сєвєродонецьку міську територіальну громаду, до складу якої входить місто Сєвєродонецьк та деякі села та селища Луганської області, тому виникла необхідність затвердження ставок та пільг з податку на нерухоме майно для території усієї громади.

«Фінансовим управлінням Сєвєродонецької міської ВЦА розроблено проєкт розпорядження, яким затверджуються перелік пільг та ставки податку на нерухоме майно, та визначаються об’єкт оподаткування, платник податку, розмір ставки та інші обов’язкові елементи, визначені статтею 7 Кодексу, з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII Кодексу. Проєкт розпорядження відповідає вимогам постанови КМУ від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Проєктом розпорядження керівника Сєвєродонецької міської ВЦА пропонується запровадити ставки податку у розмірі 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування та 0,01 відсотка для фізичних осіб.

Зазначаю, що певні види об'єкти нерухомості не є об’єктом оподаткування, тому звільняються від оподаткування податком на нерухоме майно», - підкреслила Марина Багрінцева.

Додатком 1 до  Проєкту розпорядження встановлено пільги в межах визначених Податковим кодексом України для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб. Законом №466-ІХ від 16.01.2020р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» скасовано обов’язок щорічного прийняття рішень про встановлення місцевих податків та/або зборів. Тому, підкреслила Марина Багрінцева, запропонований проєкт регуляторного акта є чинним до прийняття нового рішення.

Начальник Управління економічного розвитку Анастасія Пивоварова зазначила, що обговорюваний проєкт регуляторного акта необхідно погодити в Державній регуляторній службі, тому його слід винести на розгляд Постійної комісії з вивчення та надання висновків про відповідність проєкту документа вимогам законодавства.

Тож, члени Координаційної ради прийняти проєкт регуляторного акта «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з 2022 року» за основу. Фінансове управління продовжує роботу зі збору та узагальнення пропозицій щодо змісту проєкту регуляторного акту. Також цей проєкт буде винесено на розгляд Постійної комісії з вивчення та надання висновків про відповідність проєкту регуляторного акту вимогам законодавства.

За інформацією Управління економічного розвитку

Средняя: 3 (2 оценок)