Відбір пілотних територіальних громад для участі у Програмі EGAP

15-07-2021

Фонд Східна Європа оголошує конкурсний відбір пілотних територіальних громад для участі у Програмі EGAP у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській Одеській та Луганській областях

Конкурс триває в межах Програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)», що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа (Україна) та Фондом Innovabridge (Швейцарія) у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України. Програма EGAP спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), які допомагають вдосконалити якість урядування, покращують взаємодію влади та громадян і сприяють розвитку громад в Україні.

Завданнями програми EGAP є:

Формувати та впроваджувати кращі стандарти е-урядування та інноваційні практики, що покращують якість послуг, безпеку та доступ до інформації громадян
Сприяти підвищенню прозорості та підзвітності органів влади завдяки застосуванню цифрових інструментів
Зміцнити роль організацій громадянського суспільства в адвокації, мобілізації та просуванні е-демократії з метою забезпечення більш активної участі громадян у процесі ухвалення рішень на місцевому та регіональних рівнях

Цільовими регіонами програми є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Одеська та Луганська області.

У межах цього конкурсу планується відібрати 25 територіальних громад – по п’ять із кожного цільового регіону, у яких буде реалізовано перший (пілотний) етап регіонального компоненту програми.

До участі запрошуються органи місцевого самоврядування територіальних громад, які прагнуть запровадити сучасні інформаційні технології, інструменти електронного урядування та електронної демократії задля покращення якості роботи, зокрема з надання публічних послуг, удосконалення комунікації з громадою, зниження рівня корупції та покращення доступу громадян до інформації про діяльність муніципалітету та комунальних підприємств, закладів та установ.

Очікується, що протягом 2021–2023 рр. переможці отримуватимуть допомогу у реалізації заходів Програми, спрямованих на цифрову трансформацію громади, а саме – стратегічне планування цифрової трансформації, впровадження та забезпечення ефективної роботи цифрових інструментів, проведення заходів із підвищення цифрової грамотності населення; покращення якості надання публічних послуг, у тому числі через впровадження електронних сервісів; планування та проведення інформаційних кампаній для залучення громадян та подальшого розвитку громадянського суспільства тощо.

Вимоги до громад для участі у конкурсі:

- готовність до активного впровадження цифрових інструментів;
- наявність приміщення для створення центрів активності громадян, готовність проведення ремонту та оздоблення коштом громади (або з інших джерел фінансування);
- наявність робочого ЦНАП або плани щодо його відкриття (за умови початку процесу створення на момент подання заявки);
- наявність у штаті або готовність до запровадження спеціалістів з IT;
- наявність у штаті або готовність до запровадження виділеного спеціаліста із взаємодії з громадою;
- готовність до співфінансування заходів спільного проєкту.

Для участі у конкурсі необхідно подати заявку, що включатиме такі дані:

- мотиваційний лист для участі у конкурсі із зазначенням пріоритетних напрямків співпраці в межах проєкту, а також очікувань від впровадження інструментів е-урядування;
- дві-три успішних історії взаємодії місцевої влади з громадою;
- інформація про громаду, чисельність населення, структура виконавчого органу місцевого самоврядування, контактні дані особи, яка відповідатиме за діяльність у межах проєкту;
- інформація про ЦНАП, перелік послуг, що надаються, штатна чисельність адміністраторів, наявність впроваджених систем електронного обліку заяв на отримання послуг, електронної черги та електронного документообігу;
- інформація про наявність у громаді інститутів громадянського суспільства (ГО), які працюють у сфері підвищення якості надання адміністративних послуг, ефективності взаємодії влади та громадян, боротьби з корупцією тощо;
- інформація про місцевий бюджет – річна сума надходжень, основні джерела, наявність бюджетоформувальних підприємств (організацій).

Учасники конкурсу мають надіслати заявки на адресу електронної пошти konkursategap [dot] in [dot] ua не пізніше 23.59 3 серпня 2021 р.. Просимо зазначити: «Конкурс громад» – у темі листа.

Усі заявки, подані на конкурс, будуть розглянуті та оцінені на основі критеріїв відбору незалежною комісією експертів.

При виборі міст (територіальних громад) Фонд Східна Європа враховуватиме такі критерії:

Наявність стратегічного бачення цифрової трансформації громади.
Мотивація органів місцевого самоврядування до посилення діалогу із громадою та підвищення впливу громади на ухвалення рішень.
Готовність використовувати сучасні підходи до процесів надання адміністративних послуг та впровадження інформаційних технологій.
Успішний досвід проведення консультацій із громадськістю, врахування думки громади під час ухвалення важливих рішень.
Наявність людських, фінансових та інших ресурсів для впровадження спільних заходів.

Більше про Програму «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)» можна дізнатись за посиланням ]]>https://egap.in.ua/]]>.

Контактна особа: Сергій Гунько, координатор з цифровізації регіонів.
Тел: (+380 67) 712-35-47, shunkoateef [dot] org [dot] ua

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/vidbir_pilotnih_teritorialnih_gromad_d...]]>