«Велике будівництво» в дії: У Сєвєродонецьку відкрито басейн «Садко»

15-12-2021

15 грудня в рамках реалізації Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» у Сєвєродонецьку після капітального ремонту відбулося відкриття басейну ДЮСШ ВВВС «Садко».

Слід зазначити, що басейн «Садко» функціонує з 1970 року, і вперше за 50 років в ньому було зроблено капітальний ремонт. Відремонтовано чашу басейну, виконано внутрішнє оздоблення стін, підлоги, стелі. Замінено освітлення та виконано зовнішнє оздоблення балкону із заміною огородження. Все це зроблено за сучасними світовими стандартами з використанням якісних матеріалів, що відтепер дозволяє проводити в ньому заходи не тільки міського, обласного чи державного, а й міжнародного рівнів.

В церемонії відкриття басейну після капремонту прийняло участь керівництво Луганської обласної державної адміністрації, Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації та їх структурних підрозділів, спортивна спільнота, журналісти, вихованці, їх тренери та працівники закладу.

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військо-цивільної адміністрації Сергій Гайдай у вітальному слові розповів свою особисту історію, пов’язану з цим місцем: «Саме тут багато років тому я навчався плавати. Тут працювала моя мати. Сьогодні ж у відновленому басейні будуть займатися атлети, які підіймаються на п’єдестал національних, європейських та світових першостей. Це наш вклад у популяризацію спорту на Луганщині і презентація нашого регіону у всьому світі. Спортсмени, що виступають на міжнародних змаганнях роблять важливу дипломатичну місію – змушують говорити про область вголос».

Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк привітав з завершенням будівельних робіт та відкриттям басейну: «Роботи з капітального ремонту басейну виконані якісно та в встановлені терміни. Басейн є іміджевим як для Сєвєродонецька, так і для всієї Луганщини. Він має сучасний європейський вигляд. Спортсменам бажаю досягнення олімпійських висот і найкращих результатів».

З нагоди відкриття  переможці та призери національних та міжнародних стартів провели перше тренування в оновленому басейні. Показові запливи провели майстри спорту міжнародного класу, майстри спорту та кандидати в майстри спорту. Пливли на різних дистанціях та можна було спостерігати різни  типи плавання в ластах: по поверхні, пірнання та плавання з аквалангом. Продемонстровано дівчатами -  майстрами спорту - також елементи тренування з підводного орієнтування.

Сєвєродонецький плавальний басейн «Садко» (вул Маяковського, 19-А) було здано в експлуатацію 10 квітня 1970 року. Дитячо-юнацьку спортивну школу водних видів спорту «Садко» було відкрито 22 червня 1972 року.

У школі ведеться навчання за двома напрямками підводного спорту, а саме:

- підводне орієнтування;

- плавання у ластах.

За час діяльності спортивної школи «Садко» було підготовлено:

- 3 Заслужених Майстра спорту України;

- 22 Майстра спорту України міжнародного класу;

- 67 Майстрів спорту України;

- 192 Кандидата у Майстри спорту України.

Вихованці школи у складі національної збірної команди України перемагають у чемпіонатах країни, а також чемпіонатах Світу та Європи.

За підготовку спортсменів високого рівня, звання Заслуженого тренера України присвоєно 4 тренерам-викладачам – Ханювченку В.І., Волкову С.С., Гузєєву В.О., Нестеренку В.М.

На сьогоднішній день 11 вихованців школи входять до складу Національної збірної команди України.

Відвідують спортивний заклад 970 осіб, тренери та персонал закладу - 37 осіб.