Веб-портал Пенсійного фонду –  зручна форма індивідуальних послуг

22-07-2016

Мешканцям міста Сєвєродонецька при виникненні в них питань, що адмініструються управлінням Пенсійного фонду України, не обов’язково кожного разу відвідувати управління, адже можна отримати відповідь дистанційно, сидячи вдома за комп’ютером. Завдяки електронному порталу можна здійснювати постійний контроль за своїми даними, що впливають на пенсійні права, отримувати необхідну інформацію і попередньо записуватися на прийом до фахівців.
Потенційна аудиторія веб-порталу величезна: пенсіонери, громадяни працездатного віку, підприємці, самозайняті та юридичні особи. Крім того, веб-портал може бути цікавий також українцям, які перебувають за межами країни, наприклад, на заробітках.
Веб-портал, який цілодобово доступний за адресою: http:\\]]>www.portal.pfu.gov.ua]]> надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, автономно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду.
Принциповою відмінністю від попе­редніх форм інформування Пенсійним фондом через інтернет є той факт, що веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог з захисту персональних даних.
У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.
Електронні послуги, які може отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації:

• отримання інформації з персоні­фікованого обліку (для працюючих громадян);
  • отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів);
  • формування запитів на попередню підготовку документів, можливість подачі скарг;
  • запис на прийом до фахівців Фонду;
  • отримання інформації про стан роз­рахунків платників з ПФУ (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців).

Для зручності громадян процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена.
Найбільш тривалим є етап особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду для оформлення заяви на реєстрацію. Це необхідно для виконання вимог щодо захисту персональних даних.
Отже, для реєстрації у якості користувача веб-порталу ПФУ необхідно виконати такі кроки:
1. Звернутися особисто до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку для оформлення заяви (кабінет №207).
2. Оформити заяву. Фахівці Фонду допоможуть у її заповненні. Внесені у заяву відомості перевіряються, вносяться до інформаційної системи Пенсійного фонду. Друкується розписка про одержання заяви, а також (важливо!) «реєстраційний код». Цей код необхідний для реєстрації на веб-порталі.
3. Для завершення реєстрації необхідно зайти на веб-портал ПФУ через мережу інтернет за посиланням ]]>http://portal.pfu.gov.ua]]> та вибрати пункт меню «Реєстрація на порталі». Заповнити реєстраційну форму. Логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту персональних даних. На введену електронну адресу прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження прийде повідомлення веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.
Реєстрація на веб-порталі здійснюється тільки один раз!
Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на веб-порталі («Вхід»).

УПФУ в м. Сєвєродонецьку