В Управлінні освіти було розглянуто питання виховної роботи, превентивної діяльності, захисту прав дітей під час воєнного стану

21-10-2022

18 жовтня 2022 року відбулась нарада заступників директорів з виховної роботи, педагогів- організаторів  закладів загальної середньої освіти, директорів закладів позашкільної освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади.

Серед питань, які увійшли до порядку денного наради, були: виховна робота, превентивна діяльність, захист прав дітей під час воєнного стану.

Відкрила нараду начальник Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА Лариса Волченко. Звертаючись до учасників заходу, Лариса Петрівна акцентувала увагу на обов’язковому забезпеченні безпекової складової освітнього процесу, пріоритетності національно-патріотичного виховання, важливості залучення здобувачів освіти  до участі в акціях, конкурсах, змаганнях, особливо у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). Також Лариса Петрівна зауважила на оперативності комунікації між усіма учасниками освітнього процесу, зокрема: заступниками директорів з виховної роботи, педагогами-організаторами, класними керівниками, учнівським самоврядуванням, батьківськими комітетами, директорами закладів позашкільної освіти  тощо.

Побажала Лариса Петрівна учасникам наради здоров’я, терпіння, енергії і обов’язково  миру.

До слова було запрошено директорів Сєвєродонецького міського Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді Ларису Борисову, Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості Аліну Костирю, в.о. директора Сєвєродонецького міського Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Наталію Зінченко, які  розповіли про особливості роботи ввірених їм ЗПО, взаємодії із закладами загальної середньої освіти, участі у різнорівневих конкурсах в умовах воєнного стану.

До розгляду питань порядку денного наради долучилась керівник міського методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи, педагогів - організаторів Анна Голеніщева.

«Виховна робота в закладах освіти має реалізовуватись відповідно до нормативно-правових актів. У листі від 10.08.2022 № 105-22 Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо організації виховного процесу в закладах освіти в 2022-2023 н.р.

Сьогодні заклади освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади існують в особливих умовах, тому виникає ряд проблемних питань, які характерні саме для нашої громади. Зокрема, це психологічний стан учасників освітнього процесу. Ми маємо використовувати усі доступні нам методи підтримки та взаєморозуміння, активно комунікувати з батьками та дітьми, щоб вчасно виявляти проблеми та вирішувати їх. Ефективну комунікацію сьогодні забезпечить також розвиток учнівського самоврядування, як ключової ланки в процесі національно-патріотичного виховання. Наша сила в єдності, тому слід об’єднувати зусилля, створювати спільні проєкти, ділитися досвідом та підтримувати один одного» -  зосередила увагу учасників наради Ганна Геннадіївна.

Модератор наради Наталія Гаввіна, головний спеціаліст Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА, продовжила нараду, актуалізуючи нагальні питання щодо профілактичної роботи, попередження булінгу (цькування), насильства, бездоглядності; популяризації серед дітей здорового способу життя, безпекової поведінки, мінної безпеки тощо. Зупинилась на дотриманні прав дітей, зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей з інвалідністю, дітей, які потребують посиленої педагогічної уваги тощо. Наталія Вікторівна зосередила увагу представників закладів освіти на забезпеченні постійного зв’язку з батьками, особами, що їх замінюють, необхідності актуалізації змісту законодавства України щодо прав, обов’язків та відповідальності батьків за виховання та розвиток дитини, стосовно покарання за невиконання цих обов’язків, підстав позбавлення батьківських прав та інше.

Також під час наради проаналізовано стан роботи закладів освіти за національно - патріотичним напрямком; запропоновано заступникам директорів з виховної роботи, педагогам- організаторам ЗЗСО   активізувати її в подальшому та визначитись  з учасниками міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), як важливої складової системи національно-патріотичного виховання в нашій громаді.

Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації - ]]>https://sd.osv.org.ua/news/1666253323/?fbclid=IwAR3MQfekj2iOWL4jdIPxCuHe...]]>