В Сєвєродонецьку відзначили 73-ю річницю визволення Луганської області

02-09-2016

2 вересня, в 73-ю річницю визволення Луганської області від німецько-фашистських загарбників, в Сєвєродонецьку відзначили цю пам’ятну дату низкою заходів.

На братській могилі Меморіал слави відбувся урочистий мітинг. В заході приймало участь близько 200 осіб: учасники Другої світової війни, керівництво Луганської обласної ВЦА та органів місцевого самоврядування, місцеві депутати, члени виконавчого комітету, представники громадських організацій, сєвєродончани та гості міста.

Привітати присутніх з цією пам’ятною датою вийшов до мікрофона заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко. «Шановні ветерани! Ми ніколи не забудемо ваш подвиг. Ви – наш золотий генофонд. Як будують будівлі з міцного фундаменту  - то й і ви – наш міцний фундамент», - сказав Юрій Клименко.

Звернувся до присутніх й Сєвєродонецький міський голова Валентин Казаков. Він нагадав хронологію звільнення Луганської області від німецько-фашистських загарбників, а також висловив надію на найшвидше закінчення бойових дій та повернення нині окупованих незаконними збройними формуваннями територій  під контроль української влади. «Я усім бажаю, щоб настала перемога й зараз, і щоб наш край був мирним. Я усім бажаю мирного неба, щастя та здоров’я», - сказав Валентин Казаков.

Слово взяв й керівник Сєвєродонецької міської організації ветеранів Володимир Корженко. «Сьогодні Сєвєродонецька міська організація ветеранів щирі слова вітання адресує всім ветеранам, - сказав Володимир Корженко. – Низький уклін і необмежена вдячність усім, хто боронив рідну землю, хто ціною власного життя бойовими подвигами і ратним трудом вносив свою лепту в досягнення великої перемоги».

В ході заходу вшанували пам’ять загиблих під час Другої світової війни хвилиною мовчання, а ключовим моментом акції стало покладання квітів до братської могили Меморіал слави.

Продовжили відзначати 73-тю річницю визволення Луганської області від німецько-фашистських загарбників у бібліотеці імені Й. Курлата. Від імені виконкому та депутатського корпусу привітав присутніх з цією пам’ятною датою секретар міської ради Григорій Пригеба. «Зі святом вас, шановні ветерани, дякуємо за ваш великий подвиг. Ми, ваші нащадки, маємо зробити все, щоб ті жахливі події більше ніколи не повторювалися», - сказав Григорій Пригеба. Звернувся до присутніх й заступник міського голови Андрій Гавриленко. «Сєвєродонецька міська рада завжди піклується про вас, шановні ветерани і допомагає. Я хочу подякувати вам за те, що залишаєтесь в строю, виховуєте підростаюче покоління , що передаєте молоді свою мудрість та патріотизм», - сказав Андрій Гавриленко. Під час заходу за активну участь у роботі міської ветеранської організації, особистий внесок у справу патріотичного виховання підростаючого покоління та з нагоди 73-ї річниці визволення Луганської області від німецько-фашистських загарбників міські чиновники грамотами виконкому, квітами та подарунками нагородили наступних учасників бойових дій у Другій світовій війні: полковника у відставці Степана Хрисановича Царапору, партизана, “Почесного Ветерана України” Леоніда Миколайовича Волкова, Івана Івановича Шуршу, майора медичної служби у відставці Євгенія Христофоровича Драгомерецького, рядового Миколу Пилиповича Мазаєва, гв. старшину Миколу Івановича Смалія, єфрейтора Ніну Олексіївну Алімову.

Після завершення урочистої частини для ветеранів пройшов музичний концерт, підготовлений силами творчих колективів міста.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради