В Сєвєродонецьку прийняла присягу нова патрульна поліція

23-05-2016

22 травня в Сєвєродонецьку, на площі Миру, що біля міськради, відбулося урочисте відкриття роботи патрульної поліції, яка буде здійснювати свою роботу, окрім де-факто обласного центру Луганщини, ще й в Лисичанську та Рубіжному.

Три міста в нашому регіоні стали 27-ми за рахунком в Україні, де розпочинають працювати нові поліцейські. В цей день приймало присягу 147 правоохоронців, які пройшли через кілька етапів: подача анкети, відбір, медкомісія, спеціальні навчання, іспити. «Я, усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю вірно служити українському

народові, дотримуватися Конституції та Законів України, втілювати їх у життя, поважати і охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов’язки», - каже присяга, яку за начальником управління патрульної поліції в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне Андрієм Богушем одноголосно повторили нові патрульні.

Завітали на урочисту церемонію привітати новоспечених правоохоронців з початком роботи, а також усіх присутніх на площі поважні гості: Міністр внутрішніх справ Арсен Борисович Аваков, голова Національної поліції Хатія Мамуківна Деканоїдзе та інші.

Під час свого виступу Арсен Борисович наголосив, що нова поліція має служити на благо людям, відповідати очікуванням та вимогам громадян.

«Це 27-ма команда патрульної поліції в країні, яка починає сьогодні працювати. 7 команд вже в роботі. І працюють вони дуже добре. І, перш за все, хочу звернути вашу увагу, панове поліцейські, на те, скільки людей сьогодні тут зібралося. Тут багато ваших рідних, але багато прийшло й жителів міста, тому що вони хочуть вірити, хочуть сподіватися на нову поліцію, на нові очікування. І ви маєте не підвести їх. Ви повинні відповідати новим очікуванням і новим вимогам. Ця поліція не просто має новий слоган. Вона повинна, зобов'язана перед кожним що стоїть тут, на площі, не карати і «кришувати», а служити і захищати. І це не пусті слова. Сьогодні ввечері ви в перший раз заступите на патрулювання, і з сьогоднішнього дня ви будете служити цим людям. Там, де потрібно - допомагати, там, де потрібно - бути суворими. Але головне - забезпечити спокій і порядок», - сказав Міністр внутрішніх справ.

Хатія Деканоїдзе під час своєї промови підкреслила, що нова поліція – це, перш за все, нові люди, які прийшли до правоохоронних органів служити Україні та її громадянам.

«Поліція - це не тільки нова форма, це не тільки нова концепція, це не тільки красиві машини і мигалки. Це абсолютно інші люди, які служать українському народові», - сказала Хатія Мамуківна.

Взяв слово й голова Луганської обласної ВЦА Юрій Григорійович Гарбуз. Під час своїй промови він нагадав присутнім, що в цей день святкується православне свято Миколи Чудотворця. На його думку, це добрий знак в започаткуванні нових справ, яким є відкриття патрульної поліції в регіоні.

«Сьогодні дуже велике свято. Сьогодні в світі святкують Миколу Чудотворця. Це, напевно, не дарма, що поліція на Луганській землі розпочинає працювати саме в цей день. Зерно, яке сьогодні закладається в Сєвєродонецьку, Лисичанську і в Рубіжному містить великі надії. В плані безпеці ми, ваші земляки, покладаємо на вас, шановні поліцейські, великі сподівання», - сказав Юрій Григорійович.

Звернувся до присутніх й секретар Сєвєродонецької міськради, в.о. міського голови Григорій Валентинович Пригеба.

«Від імені депутатського корпусу, виконкому хочу виразити великі надії в сфері співпраці з вами, шановні поліцейські. Сподіваюся, що разом з вами ми подолаємо багато перешкод, вирішимо проблеми, що стоять на нашому шляху до процвітання та розквіту Сєвєродонецька. Я впевнений, що за вашою допомогою ми знищимо корупцію, наведемо лад, відтворимо добробут в нашому місті. Ви молоді, активні, здорові, активні. І я впевнений, що вам все вдасться», - сказав Григорій Пригеба.

Після своєї промови Григорій Валентинович подарував Міністру внутрішніх справ Арсену Авакову на пам’ять сувенір із зображенням Сєвєродонецька.

По закінченню офіційної частини присутні підбігли до поліцейських, почали вітати їх, дарувати квіти, а також фотографуватись.

Патрульний поліцейський з Сєвєродонецька Ганна Попова розповідає, що прийшла в правоохоронці, бо хоче змін в країні.

«Я хочу змін, я хочу, щоб кожна людина почувала себе безпечно в Україні. Також я хочу, щоб кожна людина, яка звернулася до нас, отримала допомогу, якщо вона її потребує, - каже Ганна. - Ми будемо відважно служити та захищати. Я бачу себе дуже гарним інспектором, який буде приходити на допомогу туди, де потрібен».

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради