В Сєвєродонецькій міській територіальній громаді проведено тематичну підгрупу з питань розвитку житлово-комунального господарства, енергоефективності, безпеки та екології
8 вересня в будівлі військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк відбулося засідання тематичної підгрупи з питань розвитку житлово-комунального господарства, енергоефективості, безпеки та екології. Її діяльність здійснюється в рамках процесу розробки Стратегії розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади на період до 2027 року та Плану її реалізації на 2021-2023 роки.
Даний захід проведено незалежним консультантом стратегічного планування УФСІ Наталією Бойко в рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI», який реалізується за рахунок коштів Уряду Німеччини через банк розвитку KfW.
В засіданні прийняли участь заступник начальника управління житлово-комунального господарства Костянтин Потапкін, начальник відділу соціально-економічного розвитку управління соціально-економічного розвитку Олена Груздо із спеціалістами, начальник відділу цивільного захисту екологічної безпеки та охорони праці Сєвєродонецької ВЦА Антон Потанін, в.о. директора КП «СТКЕ» Роман Красюк, заступник генерального директора з економіки та фінансів КП «Сєвєродонецький водоканал» Андрій Єфімов, головний інженер ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» Олександр Фєдічкін, голови правління ОСББ, БО БФ «Реалізація ідей» та інші.
Під час дискусії учасниками заходу обговорено слабкі та сильні сторони житлово-комунального господарства, енергоефективності, безпеки та екології Сєвєродонецької міської територіальної громади, а також ідентифіковано проблеми в даному напрямку роботи.
Серед сильних сторін учасники зазначили, що в громаді триває процес розробки міської програми розвитку ОСББ; громада має досвід співпраці з НЕФКО та іншими міжнародними донорськими організаціями; місто приєднане до Угоди мерів і має затверджений План дій сталого енергетичного розвитку та впроваджений енергомоніторинг «Енергобаланс». Крім того, створено 65 ОСББ; громада забезпечена власними водозаборами, а схема водозабезпечення розроблена і актуальна на сьогоднішній день; з 2010 року затверджена схема теплозабезпечення; об’єкти майже половини міста опалюється КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго»; споживачі тепла від ТЕЦ оснащуються теплолічильниками на 100%, а в самій ТЕЦ розроблено 19 проєктів (проєктно-кошторисна документація) на заміну систем теплопостачання на предізольовані трубопроводи.
Серед слабких сторін виділені неконкурентноспроможність житлового фонду старої частини міста з двоповерховими будинками із 10-15 квартирами для створення ОСББ; застарілість та зношеність житлового фонду, схем водо- та теплопостачання, ліфтового фонду, водовідведення, колекторів і очисних споруд, які, до речі, не належать до комунальній власності територіальної громади; значна кількість внутрішньоквартальних доріг та тротуарів потребують ремонту; недостатність внутрішньоквартального зовнішнього освітлення; наповнення міських озер; впровадження роздільного збору ТПВ та їх подальша переробка.
Зазначено і на недостатній рівень знань населення з питань управління житловим фондом, енергоефективності, екології; слабкий рівень співпраці населення та ОСББ із державною програмою ЕНЕРГОДІМ та залучення громадськості до проєктів із благоустрою, ремонтів житлового фонду, інформаційно-роз’яснювальної роботи; потреба бюджетної сфери та житлового фонду в комплексній термомодернізації та впровадженні ІТП; необхідність створення ОСББ в гуртожитках та інші нагальні питання.
Серед можливостей розвитку житлово-комунального господарства, енергоефективності, безпеки та екології учасниками заходу були виділені питання співпраці із міжнародними донорськими організаціями та залучення міжнародної технічної допомоги в сферу ЖКГ, енергоефективності та екології; розробка Програми відновлення Донецької та Луганської областей; можливість участі сєвєродонецької громади у державній Програмі підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики України.
Підсумовуючи результати учасники засідання зазначили, що основною загрозою реалізації вищевказаних питань залишається близькість військових дій та лінії розмежування із непідконтрольною Україні територією Луганської області, відтік молоді та кадрів до інших регіонів держави й за її межі. Але незважаючи на проблеми, нагальні питання розвитку житлово-комунального господарства, енергоефективності, безпеки та екології Сєвєродонецької міської територіальної громади вносяться до її Стратегії розвитку задля подальшого вирішення, у тому числі за державної підтримки та міжнародних фінансових донорів.