Ви тут:

В проєкт Координаційного штабу для здачі в полон російських військових "Хочу жить" кількість звернень досягла 7 600

02-02-2023
Категорія: 

Кількість звернень в проєкт Координаційного штабу для здачі в полон російських військових "Хочу жить" зростає.

Сайт проєкту “Хочу жить” у січні відвідало 5,6 млн користувачів, 4,7 млн яких – з росії та 350 тисяч – з України (переважно з тимчасово окупованих територій). Найбільший інтерес до можливості добровільно здатися в полон спостерігається у жителів Москви, Санкт-Петербурга, Краснодарського краю, Ростовської та Нижньогородської областей рф. Серед жителів України переважна більшість – це мешканці Донецької області та АР Крим. Зокрема, лише з міста Севастополя сайт проєкту в січні відвідало 59 тисяч користувачів.

За весь час роботи проєкту з 15 вересня 2022 року надійшло понад 7600 звернень росіян та жителів тимчасово окупованих територій України. У січні 2023 року кількість звернень зросла майже на 50%. 

Як повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов, здебільшого в проєкт "Хочу жити" звертаються військові вс рф та члени їхніх родин, а також громадяни, яким загрожує мобілізація: «На гарячих лініях проєкту 24/7 задіяно 10 операторів. Щодня вони приймають 50-100 дзвінків та звернень в чат-бот проєкту, месенджери Telegram і WhatsApp, надають алгоритм добровільної здачі в полон та інформацію про гарантії безпеки для полонених. Що ж стосується тих російських військовослужбовців, які не користуються пропозицією проєкту «Хочу жити» – їхня доля відображається в щоденних зведеннях Генштабу ЗСУ».

Утримання військовополонених, які добровільно здалися в полон через проєкт “Хочу жить”, відбувається згідно з положеннями Женевських конвенцій. За власним бажанням полонені можуть повернутись додому в результаті обміну, або просити притулок в Україні та деяких країнах ЄС.

"Хочу жить" – державний проєкт, покликаний допомогти військовим армії рф та білорусі безпечно здатися в полон. Проєкт було запущено у вересні 2022 року Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, що діє за підтримки Міністерства оборони України та Головного управління розвідки. 

Для отримання інформації російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким про те, як здатися в полон, слід звернутися на цілодобову телефонну лінію проєкту “Хочу жить” за номером +38 044 350 89 17 або коротким номером 688 (лише для українських номерів). У Telegram та WhatsApp оператори проєкту відповідають за номерами: 

+38 095 688 68 88
+38 093 688 68 88
+38 097 688 66 88

Для попередньої здачі в полон можна скористатися чат-ботом в Telegram.

Оскільки влада Росії намагається блокувати доступ до офіційного ]]>сайту]]> проєкту “Хочу жить”, вся інформація про здачу в полон російською також є на сторінках проєкту в]]> Telegram]]>]]>Facebook]]>]]>Twitter]]>]]>YouTube]]>, і віднедавно на ]]>Viber]]> каналі.

 

Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими - ]]>https://t.me/Koord_shtab/516]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет