В окупованому рашистами Сєвєродонецьку учні отримують завдання на подвір’ях шкіл, навчаються самостійно вдома без світла та Інтернету
8 248 хлопців і дівчат, які евакуювалися в безпечні регіони України або за кордон, навчаються зараз онлайн за програмою Нової української школи. Їх готують 654 педагоги.
Батьки дітей упевнені у якості освіти та подальшому отриманні нащадком свідоцтва державного зразка. Це шлях до кращих вишів України.
Тим часом батьки 840 сєвєродончан все вирішили за них і обрали життя в окупації. Із невідомою програмою, невизнаними документами, які їм видадуть, з обмеженим спілкуванням із учителями.
Останнє, можливо, і добре. На самоті дитина менше отруїться російської пропагандою, якою педагоги сповнені після курсів підвищення кваліфікації в рф.
Отже, в окупованій рашистами Сєвєродонецькій громаді знаходиться 840 учнів. Із загальної кількості станом на початок 2022 року ця цифра складає усього 8 %. Тобто, незважаючи на постійні заяви окупаційної влади про масове повернення людей у місто, ми маємо у середньому ті ж самі цифри, що й у червні. Якщо і повернулися, то одиниці. Скоріше – виїхали.
840 учнями раніше неможливо було повністю заповнити дві школи міста, росіяни намагаються одразу п’ять. І нехай на усі заклади не вистачить вчителів, яких влаштувалося на роботу усього 89 осіб, головне – кількість шкіл.
Щоправда, 1 вересня відкрили усього одну, куди вперше пішли «10 маленьких боровшан».
Якимось чином «реєстрацію пройшли» ще чотири навчальних заклади. Але освітній процес там організували не в офлайн режимі, і навіть не в онлайн.
А у якійсь дивній заочній формі. Діти приходять на подвір’я школи, отримують завдання для самостійного вивчення матеріалу і повертаються додому, де немає ані світла, ані Інтернету. Як готуватися у темряві? Як самостійно вивчати закони фізики, логарифми або граматику – незрозуміло.
За матеріалом: ЛОДА - http://loga.gov.ua/oda/press/news/u_sievierodonecku_840_uchniv_otrimuyut...