Ви тут:

Увага! Триває збір фактів порушення прав людини

02-08-2022
Категорія: 

Європейським судом з прав людини відкрито провадження у справі «Україна проти росії (Х)» за заявою № 11055/22. Позов стосується порушень прав людини на початковому етапі війни і описує події від початку російського вторгнення 24.02.2022 до фактичного виведення її сухопутних військ з околиць Києва та інших міст на півночі 07.04.2022.

У межах позову вимагається, окрім повного виведення російських військ, присудження грошової компенсації потерпілим сторонам.

На першому етапі російського вторгнення збитки становили щонайменше 80 мільярдів доларів США.

Відтак, наразі здійснюється збір доказової бази безпрецедентного обсягупорушень російською федерацією прав і свобод людини на території України.

Приклади порушень прав людини та інших злочинів:

Злочини проти особи: вбивство, катування, знущання та погрози, викрадення, умисні тілесні ушкодження, розстріл цивільних, обстріл місць перебування мирного населення, зґвалтування, незаконне позбавлення волі.

Злочини проти майна: знищення, заволодіння та пошкодження майна (будинки, квартири, автомобілі, товари в магазині, ін.), мародерство, пограбування, тощо.

Порушення права на особисте та приватне життя: обшуки приватних будівель та бізнесу, тиск на родини політичних в’язнів, вторгнення в будинки, позбавлення житла та примусове виселення, примушування до отримання російського паспорту.

Порушення права на свободу віросповідання та переслідування за релігійними ознаками.

Право на свободу зібрань: перешкоджання проведенню та участі в мітингах та мирних зборах, штрафи за таку участь.

Свобода пересування: депортація, примушення до переселення та евакуації, заборона виїзду чи в’їзду на тимчасово окуповану територію, перешкоджання залишити небезпечну територію, примусове вивезення в РФ тощо.

Інше: примушування до участі у війні на боці РФ, розташування військових поруч з цивільними об’єктами (житловими будинками, школами, лікарнями, тощо) або в оточенні цивільних (прикриття цивільним населенням).

Геноцид: дії, що здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку.

Тероризм: будь-яка дія, яка має на меті спричинити смерть чи тяжке тілесне ушкодження цивільній чи іншій особі, яка не бере активної участі у бойових діях у ситуації збройного конфлікту, а також дії спрямовані проти невійськових об’єктів підвищеної небезпеки, якщо метою такої дії за її характером чи контекстом є залякати населення або змусити уряд чи міжнародну організацію вчинити чи утриматися від будь-яких дій.

Щоб зафіксувати порушення прав людини та/або скоєний злочин необхідно:

- Описати факт порушення прав людини загарбником;

- Долучити наявні докази: фото, відео, документи, інформацію про свідків, жертв події.

Відповідні органи виконавчої влади здійснюють подання Міністерству юстиції України інформації щодо порушень російською федерацією прав людини в ході широкомасштабного вторгнення на територію України.

Якщо ви володієте інформацією про факти порушень прав людини або ж стали жертвою чи свідком таких подій – надсилайте відео та фото матеріали, а також опис факту порушення прав людини на електронну адресу управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації Луганської обласної державної адміністрації: lawdeplodaatukr [dot] net.

 

За матеріалом: 

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02UYQRciVZyANKZhbTySivjAkMfKv...]]>

Рейтинг: 
3
Средняя: 3 (2 оценок)