Ви тут:

Уродженець Сєвєродонецька, підприємець Сергій Ліщина про війну, бізнес, бюджет, владу та мову

13-12-2022
Категорія: 

Співвласник концерну Izovat і компанії "Українські лісопильні" ]]>Сергій Ліщина]]> — один із тих підприємців, хто залишився в Україні попри війну. Навіть у найскладніші для Києва дні лютого-березня 2022 року він не покинув країну, а продовжував організовувати роботу свого бізнесу, платити податки та допомагати Збройним силам України, - ]]>повідомляють]]> Українські новини.

– Як розвивається ваш бізнес? Який на нього вплинула війна?

– Насамперед успішно працюючий бізнес — це єдиний варіант наповнити бюджет країни податками. Це те, що підприємці можуть і повинні зробити зараз для держави. Тому незважаючи на всі складнощі, наші підприємства продовжують працювати.

Звісно, поки триває війна, обсяги продажів теплоізоляції впали. Поки що продукцію Izovat купують ті, у кого будівництва було розпочато ще до війни, або ті, кому потрібно відремонтувати поточні будинки. Нові будівництва не починаються — споживачі не з'являються. Таким чином попит впав удвічі.

Державні програми з відновлення житлового фонду також почнуть активно працювати лише після закінчення війни.

Проблема полягає ще й у зниженні попиту в країнах Євросоюзу, які також фінансово страждають через ініційовану державою-агресором енергетичну кризу. І хоча європейські споживачі забезпечені газом, енергією і всім необхідним, до покупок вони ставляться вкрай обережно. Обсяги продажів теплоізоляційних матеріалів, пиломатеріалів, меблів у країнах Євросоюзу значно просіли.

Серед інших неприємних моментів, те що в березні наше підприємство потрапило під обстріл.

– Як позначилося на роботі вашого бізнесу пошкодження електроенергетичних потужностей, яке вчинила росія?

– Перший час все було досить складно, виробництво практично зупинилося. Зараз ситуацію вдалося поправити завдяки грамотним діям губернатора Житомирської області Віталія Бунечка та губернатора Рівненської області Віталія Коваля. Сподіваюся далі, ситуація не буде погіршуватися.

– Які канали експорту для України сьогодні найбільш затребувані?

– Дуже непогано працює залізниця, особливо якщо в Рівненській і Житомирській області вивозити на Польщу. Автомобільний експорт також став проходити набагато швидше.

– Офіс Президента України ініціює проєкт податкової реформи, який покращить умови роботи для підприємців. Як ви її оцінюєте?

– Та податкова реформа, яку ініціював заступник глави Офісу Президента Ростислав Шурма, безумовно, гідна поваги. Мало хто замахнувся б на настільки радикальну реформу та зниження податків. Безумовно, якщо податкова реформа буде успішно здійснена, це сильно допоможе бізнесу. Але, напевно, у неї буде безліч супротивників з-поміж тих, хто займається корупцією і схемами. Що особисто для мене є проблемою — так це відсутність повернення ПДВ при імпорті обладнання, коли ти будуєш новий завод. Проблема з поверненням ПДВ — одна з ключових.

– Що ще може зробити держава, щоб полегшити роботу бізнесу?

– Я б зараз до нашої перемоги не замахувався на те, що держава нам щось винна. Давайте виграємо війну і придумаємо, як держава може допомогти бізнесу. При тому всьому, що у нас війна, ми задоволені тим, що робить  Офіс Президента. Я вважаю, що там абсолютно здорові люди.

Але ж додам, що вкрай важливо, щоб силові органи, як-от прокуратура і податкова, усвідомили, що час для поборів і вимагання минув. І що бізнес сьогодні — це друг і партнер для держави.

– Наскільки актуальною є активізація програми з утеплення будинків?

– Скільки років я займаюся теплоізоляцією, вона весь час вкрай актуальна, але ніколи не здійснювалася в належному обсязі. Я думаю, що утеплення потребує половина житлового фонду. І чим швидше, тим краще. Ми не маємо опалювати атмосферу супердорогою енергією.

– Що потрібно зробити, щоб зупинити роботу російських компаній в Україні?

– Досить багато компаній сховалися, поміняли бенефіціарів, змінили гавані. Були російські, стали європейські або американські. Необхідно, щоб їхнім пошуком займалася окрема структура, яка буде розкопувати, що там насправді відбувається. Якщо залишаються колишні управлінці, змінюються лише імена номінальних власників, абсолютно зрозуміло, що йдеться про фіктивний продаж компанії. Дуже важливо, щоб усередині України була виключена корупція. Щоб ніхто не міг занести грошей, щоб на компанію з російським корінням відповідні люди закрили очі.

– Чи триває постачання білоруської продукції в Україну?

– Поки що постачання закрито, але білоруси все одно шукають лазівки, щоб потрапити на наш ринок. Зараз вони знайшли можливість пролізти на європейський ринок попри санкції. Я вважаю, що заборону на імпорт білоруських товарів в Україну треба прописати окремим законопроектом.

– Як ви ставитеся до сьогоднішнього керівництва країни?

– За останній час я став фанатом Володимира Зеленського. Тому що будь-який інший президент цієї війни не витримав би. Можна його критикувати за те, що було до війни, але у воєнний період — це абсолютно правильна людина.

– Ви родом із Сєвєродонецька, розмовляли російською, але вирішили повністю перейти на українську мову. Наскільки це було важко?

– Це зовсім не важко. Це чудово, що ми всі робимо такий мовний перехід з окупантської до української. Я дуже люблю нашу мову. Маю коріння в Тернопільській області, а народився в Сєвєродонецьку. Впродовж життя я спілкувався тільки російською. Але зараз це неможливо. Вже час, коли ми всі повинні перейти на українську. І не тільки розуміти її, а й спілкуватись українською.

 

За матеріалом: Українські новини - ]]>https://ukranews.com/ua/interview/2930-pidpryyemets-sergij-lishhyna-uspi...]]>





Рейтинг: 
5
Средняя: 4.5 (2 оценок)