Ви тут:

UNITED24 запустила напрям «Відбудова України». Перший проєкт — 18 багатоквартирних будинків у Київській області

15-01-2023
Категорія: 

12 січня 2023 року в Ірпені презентували напрямок «Відбудова України» фандрейзингової платформи UNITED24. В його межах першими відновлять 18 будинків у Київській області: в Ірпені, Бородянці, Гостомелі, а також у селах Бузове та Мила Дмитрівської територіальної громади. Завдяки цьому у власне житло зможуть повернутися 4 237 українців. 

Загальна сума, необхідна для відновлення будинків — 719 мільйонів гривень. Завдяки донорам UNITED24 зі 110 країн, вже зібрано понад 504 мільйони гривень. Також відновлення будинків буде частково реалізовуватися завдяки державному бюджету та внескам мешканців.

Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль разом з Міністром інфраструктури та регіонального розвитку Олександром Кубраковим та Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим оглянули один з будинків в Ірпені на вулиці Київській, а також міський стадіон «Чемпіон». На стадіоні їх зустрів легендарний український футболіст та амбасадор UNITED24 Андрій Шевченко. Саме він взяв на себе відновлення «Чемпіона», зруйнованого внаслідок російського обстрілу. 

За підтримки обласної, місцевої влади та самих мешканців на деяких обʼєктах вже розпочато роботи з демонтажу та перші етапи відбудови. 

«росія завдала нашій державі величезних збитків, на сотні мільярдів доларів. Програма відновлення України стане найбільшим проєктом відбудови з часів Другої світової війни. Ми вже розуміємо 4 ключові джерела фінансування проєктів відновлення в цьому році: конфісковані російські активи, кошти бюджету, кошти міжнародних партнерів та кошти донорів, які зібрані на платформі UNITED24. Ми вдячні кожному, хто долучився до відбудови нашої країни», — Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Ми будуємо державний фандрейзинг з нуля. За 8 місяців UNITED24 об’єднала для допомоги Україні світ. До напрямку “Відбудова України” долучилися десятки міжнародних компаній, амбасадори платформи, приватні донори. Наприклад, кошти на один із будинків перерахував наш партнер, модний дім Balenciaga. Ще один узяв під патронат Олександр Усик. Велику допомогу надала Литва. Дякуємо кожному, хто донатить на перемогу та відбудову України», —  Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Перші будинки для відбудови були обрані спеціальною міжвідомчою комісією. А звернення на відновлення будинків було подано на розгляд від Київської обласної військової адміністрації.

«Внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну у Київській області пошкоджено майже 27 тисяч об’єктів, серед яких найбільше житлових будинків. За кошти, зібрані через UNITED24, будуть відновлюватись спершу багатоквартирні будинки, які були частково пошкоджені, таким чином більше людей зможуть якомога скоріше повернутися додому», — Віцепрем'єр-міністр з відновлення України  —  Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

На презентації також був присутній амбасадор UNITED24 Андрій Шевченко. Раніше, восени 2022 року, легендарний футболіст відкрив краудфандинг на відновлення стадіону «Чемпіон» в Ірпені, що був зруйнований російськими снарядами. Амбасадор вже залучив до збору футбольний клуб «Мілан», який виділив 150 000 євро та клуб «Шахтар», який виділив 100 000 євро. У лютому в Мілані відбудеться благодійний вечір під патронатом бренда Armani, головна мета якого — зібрати кошти на відновлення стадіона. 

 

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України - ]]>https://thedigital.gov.ua/news/united24-zapustila-napryam-vidbudova-ukra...]]>

 

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)