Уляна Супрун похвалила Сєвєродонецьк за успішний старт медреформи

15-08-2018

14 серпня у Сєвєродонецькій міській раді відбулась робоча зустріч в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, міського голови Валентина Казакова, першого заступника міського голови Ігоря Слєсарєва, заступника міського голови Інни Фесенко, секретаря міської ради Ельвіни Марініч, начальника Управління охорони здоров’я Романа Водяника, начальника фінансового управління Марини Багрінцевої, начальника міського управління Держказначейства Світлани Потаніної, представників медичних закладів. Разом з доктором Уляною Супрун участь у зустрічі взяли радник доктора Станіслав Грещишин та керівниця експертної групи з питань реформування системи охорони здоров’я Тетяна Орабіна.

Доктор Уляна Супрун зазначила: «Сьогодні ми приїхали щодо впровадження медичної реформи. Щоб поспілкуватися на рівні області і міста про медичну реформу саме первинної ланки. Ми побачили, що у Сєвєродонецьку досить успішно проходить кампанія підписання декларацій з сімейним лікарем. Це і значна кількість підписаних декларацій, є і комунальна установа, яка готова підписати договір з Національною службою охорони здоров’я. Установи будуть отримувати кошти за кожну підписану декларацію. Досвід показує, що тоді лікарі будуть отримувати значно більше своєї заробітної плати. А мешканці будуть мати свого лікаря та гарантований пакет послуг, які надаються на первинній ланці. І головне вони розумітимуть що це відбувається безкоштовно. Важливо, щоб був доступ до невідкладної допомоги 24 години на день і сім днів на тиждень».

Валентин Казаков акцентував увагу на важливості візиту в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун до Сєвєродонецька, адже медична реформа на сьогодні є однією з обговорюваних серед громадян. Також міський голова зосередив увагу на тому, що потрібно поруч з медреформою враховувати реформу децентралізації, адже формування подальшої мережі медичних установ безпосередньо прив’язано до створення ОТГ, і кожна громада має вирішувати, як її жителі будуть отримувати медичні послуги. Очільник міста мовив стурбованість щодо фінансування медичної сфери, а отже й якості та доступності послуг, та висловив сподівання на підтримку профільного Міністерства.

Понад годину тривала робоча розмова. Говорили про унікальні проблеми, які є в Сєвєродонецьку і в області, і як міністерство може їх вирішити. Багато запитань стосувались і фінансування, і утримання міських некомерційних установ, які створені для первинної ланки медицини. Ставилися до гостей питання про реформу вторинної ланки медичної допомоги. Обговорили формат атестації лікарів та отримання ними ліцензії. Також гості ділилися досвідом з реформування системи охорони здоров’я в інших регіонах.

По завершенню зустрічі заступник міського голови Інна Фесенко з приводу зустрічі резюмувала: «Пані Уляна похвалила місто Сєвєродонецьк за успішний старт медреформи. Ми на середині цього шляху. Вважаю, що ми успішно ввійшли в реформу і впевнено просуваємося. Сєвєродонецьк – одне з трьох міст регіону, котре подало документи для укладення договору з Національною службою охорони здоров'я. І з 1 жовтня розпочнеться їх фінансування. У нашому місті вже 30% жителів підписали декларації. До кінця року буде 90%. Це видно по темпам підписання. Деякі лікарі в нашому місті завершили набір пацієнтів у зв'язку з вичерпаним нормативом кількості, передбаченим Національною службою здоров'я України. Обговорили на зустрічі також процес навчання студентів - у нас в планах поповнювати лікарні молодими кадрами».

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськради