“Українці Луганщини, яких війна вигнала з дому, бережуть традиції”

20-02-2023

20 лютого Україна вшановує пам'ять героїв Небесної Сотні – українців, які змінили перебіг історії нашої держави. 9 років тому під час Революції Гідності з 18 по 20 лютого 2014 року в центрі Києва відбулися масові розстріли протестувальників. 20 лютого загинуло найбільше учасників протестів – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими майданівцями та п’ятьма активістами, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на Сході України за демократичні цінності та територіальну  цілісність нашої держави, назвали Героями Небесної Сотні.

З 2015 року в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні. 17 лютого 2021-го Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Цьогорічна кампанія вшанування, яка тривала з 15 по 20 лютого, пройшла під гаслом «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни». В рамках заходів до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні з 18 по 20 лютого проходила Всесвітня тиха акція «Ангели пам’яті». Захід започаткували у 2014 року як символічну традицію поминати загиблих за Україну білими ангелами. Ініціаторами акції є відома українська співачка та громадський діяч Анжеліка Рудницька і «Територія А».

]]>«Це так зворушливо…  Можна забрати у людини дім, але ніхто не забере любов. Українці Луганщини, яких війна вигнала з дому, пускають коріння в інших містах і бережуть традиції», – розповіла Анжеліка Рудницька.]]>

Війна змусила багатьох сєвєродончан покинути рідні домівки, але це не заваджує зберігати наші традиції, нашу пам’ять. Громади Луганщини провели акцію «Ангели пам’яті-2023» в містах, де зараз є їхні представництва.

В гуманітарному хабі Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, який розташований у м. Дніпро, також пройшла така акція. У заході взяли участь Голова Луганської обласної державної адміністрації - начальник обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, Перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Олексій Смирнов, керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк, а також працівники хабу.