У Сєвєродонецьку запровадять SMART-Cистему комунікацій для громади

16-11-2021

16 листопада відбулося перше засідання робочої групи з розробки та впровадженню Єдиної платформи місцевої електронної демократії «e-DEM».

Розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської ВЦА в місті Сєвєродонецьку буде запроваджено таку платформу з метою створення умов для динамічного соціально-економічного розвитку міста Сєвєродонецька.

Голова робочої групи - заступник керівника Сєєвродонецької міської ВЦА Ельвіна Марініч позначила основні цілі та завдання, які потрібно вирішити для реалізації в місті Сєвєродонецьку Веб-платформи «Єдина платформа місцевої електронної демократії «e-DEM» та веб – платформи «Конструктор сайту та чат – боту «СВОЇ» територіальних громад «ToolKit»: «Якщо раніше цифрова трансформація міста була новацією, то тепер це просто вимога часу. Чимало українських населених пунктів уже запровадили у себе такий спосіб управління містом. Наразі наше місто Сєвєродонецьк розпочинає активну роботу у цьому напрямку. Дякуємо програмі EGAP,  Міністерству та Комітету  цифрової трансформації за допомогу та підтримку».

Представники Сєвєродонецька отримали цінні поради під час навчання для відібраних територіальних громад,  в межах реалізації швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP, який відбувся за ініциативи Фонду Східна Європа.

Заступник голови Робочої групи, Директор комунального підприємства «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» Роман КРАСЮК повідомив, що у травні 2021 року Сєвєродонецька міська військово-циільна адміністрація та Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа» підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю щодо провадження Єдиної платформи місцевої електронної демократії «e-DEM» та Конструктора сайтів та чат-ботів територіальних громад «ToolKit».

Завдяки EGAP у 21 громаді в 9 областях України вже запрацював чат-бот СВОЇ для покращення взаємодії місцевої влади і громадян, у тому числі і у Сєвєродонецьку.

Завдяки чат-боту СВОЇ громадяни можуть спілкуватися з місцевою владою та впливати на її рішення, отримувати консультації щодо державних сервісів і дізнаватися новини своєї громади через смартфон. Чат-бот СВОЇ надає можливість писати звернення до місцевої влади, користуватися інструментами електронної демократії, зокрема, підтримувати проекти громадського бюджету, місцеві петиції, опитування, цифрові послуги ЦНАП, СМАРТ – зупинки, цифрова безпека та збереження даних, транспорт Е-квиток, відеоспостереження у ключових точках, е-журнали та е-щоденники та запис до лікаря. Це дієвий спосіб покращення взаємодії між громадянами та місцевою владою.

СВОЇ вирішує цю проблему і дозволить безкоштовно створити якісний і сучасний сайт (платформу) Сєвєродонецької МВЦА та чат-бот («SmartCity»), до яких вже підключені всі інструменти електронної демократії, петиції, консультації з громадськістю та громадські бюджети.

З метою визначення основних засад реалізації політики у сфері інформатизації, електронного урядування Сєвєродонецької територіальної громади, цифрової трансформації надання публічних послуг, впровадження інструментів електронної демократії робоча група одноголосно вирішила доручити комунальному підприємству «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» розробити Стратегію цифрової трансформації Сєвєродонецької територіальної громади на 2022-2024 роки. Реалізація завдань і заходів Цифрової стратегії шляхом впровадження цифрових технологій, має значно стимулювати розвиток інформаційно-телекомунікаційного простору громади, підвищення продуктивності, економічного зростання, а також підвищення якості життя жителів громади.

Средняя: 3 (2 оценок)