Ви тут:

У Сєвєродонецьку вшанували пам’ять жертв голодоморів

27-11-2020
Категорія: 

Скорботний День пам’яті жертв голодоморів щорічно об’єднує українців всього світу навколо вшанування пам’яті про загиблих від штучно влаштованого сталінським тоталітарним режимом найжахливішого голоду ХХ століття.

27 листопада, у Сєвєродонецьку біля пам’ятника Жертвам Голодомору 1932-1933 років, що знаходиться на території храмового комплексу на честь Ікони Божої Матері «Прикликання загиблих», відбувся мітинг-реквієм. У ньому взяли участь керівництво і працівники Луганської облдержадміністрації – військово-цивільної адміністрації та військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк. Міську делегацію очолив керівник військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександр Стрюк разом із заступниками Іриною Степаненко та Олегом Кузьміновим.

Очільник Луганської області Сергій Гайдай звернувся до присутніх: «Голодомор – це жахлива трагедія в історії України. Наразі ми не знаємо навіть точну кількість загиблих, але це більше ніж втрати українців від Другої світової війни. Жорстокість та цинізм – справжній геноцид українського народу у виконанні злочинної радянської влади – ось що таке Голодомор. Мені 45 років, я дуже погано пам’ятаю розповіді бабусі про те, що тут відбувалось. Але я пам’ятаю її розповіді про те, на що йшли у багатодітних родинах, щоб врятувати дітей. Це жахливі речі. Їх ніколи неможна забувати, щоб не допустити знов».

Сергій Гайдай закликав усіх на знак вшанування пам’яті жертв тоталітарних репресій у суботу о 16-й годині приєднатись до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті!»: «Це не складно. Із настанням темряви запаліть і поставте свічку на підвіконня. Цей вогонь – символ нашої скорботи та пам’яті», – наголосив голова облдержадміністрації.

Присутні вшанували пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання.

Представники духовенства провели панахиду за загиблими від голоду.

Завершився захід покладанням квітів з колосками пшениці та лампадок до пам’ятника на знак співчуття, скорботи та незгасаючої пам’яті про ті страшні події.

 

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років — штучний, спланований тодішнім сталінським режимом злочин проти української нації, в ході якого загинуло близько 8-ми мільйонів українців. В пам’ять про ці події кожну четверту суботу листопада Україна і світ в скорботі вшановують одну з найстрахітливіших сторінок в історії нашого народу - жертв голодоморів.

Голодомор 1932-1933 років в Україні розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений радянською владою шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв. Він офіційно визнаний урядами України, Австралії, Угорщини, Ватикану, Латвії, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, США, Іспанії, Перу, Чехії, Колумбії, Андорри, Бразилії, Португалії, Еквадору, Мексики, Парагваю, Словаччини, Чехії та Чилі.

 

 





Рейтинг: 
Средняя: 5 (2 оценок)