У Сєвєродонецьку вшанували пам’ять Небесної сотні

21-02-2017

20 лютого в Сєвєродонецьку відбувся мітинг-реквієм з нагоди третьої річниці трагічних подій на Майдані Незалежності, в результаті яких загинуло більше ста осіб.

Того кривавого дня розпочалися розстріли на Майдані. Безжалісні снайпери стріляли у беззбройних активістів, що виступали проти корумпованої влади, беззаконня та свавілля її системи. Вони загинули в прагненні до кращого життя в Україні, до її свободи та незалежності. Ті події назвали Революцією Гідності, загиблих же нарекли Небесною сотнею.

Вже третій рік у цей день не тільки в нашій країні, а й за її межами вшановують пам’ять полеглих героїв-майданівців.

Віддати шану мужності та жертовності активістів Майдану зібралися й мешканці Сєвєродонецька на площі біля міського Палацу культури. В руках люди тримали лампадки, в багатьох виднілася національна символіка.

До мікрофона на імпровізовану сцену поділитися з присутніми своїми спогадами та емоціями виходили учасники та свідки тодішніх подій як у Києві, так і в нашій області. Звернувся до учасників заходу й заступник Сєвєродонецького міського голови Григорій Пригеба. «Небесна Сотня полягла за країну. Активісти загинули за нас, щоб нам було краще жити. Однак навіть через три роки їх справа не завершена, Революція Гідності не доведена до кінця. Справу майданівців в деякому сенсі продовжують бійці на Сході України, які, жертвуючи собою, зі зброєю в руках відстоюють цілісність і незалежність нашої держави. Тому за ці три роки Небесна сотня прийняла вже тисячі загиблих героїв. І ми маємо зробити все від нас залежне, щоб їх смерть не була марною. Спільними зусиллями, об’єднавшись, ми можемо подолати існуючі проблеми і привести нашу країну до процвітання. А мир, спокій та злагода в Україні – наш обов’язок, шана та данина пам’яті загиблим героям», - сказав Григорій Валентинович.

Окрім Григорія Пригеби, від імені Сєвєродонецької міськради та її виконавчого комітету до присутніх звернулися начальник відділу культури Тетяна Грачова та радник міського голови Аркадій Коростельов.

Під час акції її учасники вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Завершився захід покладанням лампадок та квітів до імпровізованого пам’ятника Героям Небесної сотні.

"СВ"