У Сєвєродонецьку відзначили 74-у річницю визволення міста

03-02-2017

1 лютого відбулися заходи, присвячені 74-й річниці визволення міста Сєвєродонецька від німецько-фашистських загарбників. У цей день на меморіалі Слави традиційно зібралися сєвєродончани, ветерани війни, учасники бойових дій, військові, представники міської влади, громадських організацій та підприємств для того, щоб висловити слова вдячності людям, які віддали своє життя за звільнення нашого міста, а тоді селища Лисхімбуд.

До учасників заходу звернувся секретар Сєвєродонецької міської ради, в.о. міського голови Ігор Бутков: «Я радий вітати усіх присутніх на цьому заході. І хоча з 1 лютого 1943 року пройшло 74 роки, та в пам’яті поважного покоління ті давні події живі. Я маю честь представляти партію «Опозицій­ний блок», яка, напевно, зараз єдина в країні, що захищає пам’ять тих років. І я запевняю, що ми й надалі будемо відзначати і шанувати усі дати, які пов’язані з Другою світовою війною, та робитимемо все можливе для того, щоб у наших ветеранів було гідне життя».

Народний депутат Украї­ни Сергій Дунаєв, який також брав участь в покладанні квітів до Вічного вогню, висловив вдячність присутнім за те, що вони бережуть пам’ять про своїх дідів, батьків та загиблих в роки Другої світової війни. «Саме з селища Лисхімбуд, з Луганщини і розпочиналося звільнення всієї України, – підкреслив Сергій Володимирович. – Про це треба пам’ятати. Я вдячний кожному з вас за те, що ви сьогодні взяли на себе відповідальність за майбутнє покоління. Адже саме йому належить відроджувати нашу країну і будувати економіку. Молодь повинна знати своїх героїв і не забувати подвиг звичайного солдата, який захистив від фашистської чуми народ України і народи всього світу».

Народний депутат також наголосив на тому, що пам’ять – сьогодні найголовніше. Лише усвідомлюючи минуле, можна прагнути того, щоб події, які несуть вогонь і страждання, не повторилися. «Сьогодні Україна переживає нову віху в історії держави, – зазначив Сергій Дунаєв. – Нам усім, перш за все, потрібен мир на нашій землі. Тому 1 лютого кожен сєвєродончанин повинен відзначати день звільнення від фашизму і висловити вдячність поколінню, яке відродило місто з руїн».

Керівник міської ветеранської організації Володимир Корженко зазначив, що 1 лютого увійшло в історію держави та міста Сєвєродонецьк як день, у який фашистські окупанти були вигнані з нашої землі. Успішність військової операції ді­сталася воїнам дорогою ціною. Сьогодні в Сєвєродонецьку існує 17 пам’ятних місць, із них – 13 могил. У тому числі одна – дитяча. «І ще дорожче мир обійдеться нам тепер, зважаючи на сучасні події, – сказав Володимир Федорович. – Наша ветеранська організація в добрих відносинах з міською владою. Ми прагнемо надати допомогу нашому керівництву, адже нам потрібен мир. У місті сьогодні проживає 175 осіб – учасників бойових дій. Проте на меморіалі Слави сьогодні присутні лише два. Це Віктор Сидорович Мацаєв і Степан Хрисанович Царапора. Браво їм! Слава Україні!»

Під час заходу хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих при звільненні Сєвєродонецька від німецько-фашистських загарбників, а потім поклали квіти до Вічного вогню та вклонилися братській могилі.

Урочистості було продовжено в їдальні комбінату шкільного харчування. Там представники влади провели церемонію нагородження за активну участь у ветеранському русі, особистий вагомий внесок у справу патріотичного виховання підростаючого покоління та з нагоди 74-ї річниці визволення Сєвєродонецька від німецько-фашистських загарбників. Грамоти й цінні подарунки отримали: Віктор Мацаєв, Борис Разумний, Ніна Алімова, Антоніна Кісельова, Петро Федосєєв, Василь Сєвєрін, Микола Роменський та Микола Прокопенко.

Працівники Сєвєродонецької міської бібліотеки для юнацтва ім. Й. Курлата провели історичний екскурс про звільнення Сєвєродонецька в датах і особах. Творчі номери представили талановита молодь обласного музичного училища імені С.С. Прокоф’єва та самодіяльні артисти міського Палацу культури.

Після офіційної частини ветерани були запрошені за традиційний святковий стіл зі смаколиками.

Олеся ПЕТРОВА