Ви тут:

У Сєвєродонецьку відкрито житловий об’єкт для переселенців

29-07-2021
Категорія: 

29 липня 2021 року у Сєвєродонецьку по просп. Космонавтів, 18а урочисто відкрито житло для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Місто ефективно співпрацює з іноземними партнерами для залучення європейських грантових коштів у розвиток міста.

Місто в 2019 році прийняло участь у конкурсі субпроектів Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ) зі створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Облаштування житла профінансовано з коштів гранту Уряду Німеччини, наданих через KfW у рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VI)», що впроваджується Українським фондом соціальних інвестицій.

У рамках Проєкту УФСІ VI проведено перепланування першого поверху гуртожитку загальною площею 885,5 м², де облаштовано 19 окремих однокімнатних квартир, з яких 1 квартира для маломобільних груп населення.

Виконано перепланування приміщень та оздоблювальні роботи у створених квартирах. Дерев’яні вікна замінено на енергоефективні металопластикові. Замінено дверні блоки, проведено капітальний ремонт підлоги, оновлено інженерні мережі (опалення, вентиляція, водопостачання, каналізація та електропостачання).

Кухні облаштовано меблями – робочі поверхні, шафи, плити електричні, витяжки.

Суміщені санвузли облаштовано унітазами, душовими кабінами та ванними, раковинами, бойлерами, електричними сушарками для рушників.

Санвузол для маломобільних груп населення облаштований поручнями.

Загальна вартість будівельних робіт- 12,8 млн. грн.

Внесок громади: фінансування розробки проєктно-кошторисної документації, ремонтні роботи по облаштуванню вхідної групи, холу та відновлення фасаду 1 поверху будівлі.

«Ми розуміємо, як важливо кожній родині мати своє житло. В нас попереду амбітні проєкти. На їх швидкій та якісній реалізації наполягає очільник Луганщини Сергій Гайдай. Як він каже: «Крокуємо далі – це тільки початок. Тож, бути добру!» - наголосила заступниця голови обласної державної адміністрації Наталія Романенко.

З вітальним словом звернувся керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Українському фонду соціальних інвестицій та фінансуванню через німецький банк розвитку KfW завершився проект в побудові житла для переселенців. Безумовно, не всім ми змогли розподілити квартири. Це лише 19 квартир. На житло у місті потребують кілька тисяч переселенців. Військово-цивільна адміністрація не зупиняється на цьому. У вересні ми плануємо розпочати будівництво нових будинків для внутрішньо переміщених осіб. Це спільний житловий проєкт з  Міжнародною організацією з міграції», сказав він та  подякував директору Східного регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій Артуру Бродзінському, заступниці виконавчого директора Українського фонду соціальних інвестицій Ксенії Піднебесній та директору  підрядної організації ТОВ «НВК» СХІДБУД», завдяки яким стала можлива ця знаменна подія.

Заступниця виконавчого директора Українського фонду соціальних інвестицій Ксенія Піднебесна подякувала інвесторам за те, що вони знаходять можливість допомагати в реалізації таких проектів та звернулась до новоселів:  «Хочу привітати майбутніх мешканців. Сподіваюсь, вони отримають комфортні умови для проживання та стануть частиною цієї громади».

Олександр Стрюк та Ксенія Піднебесна вручили ключі та ордери від квартир родинам переселенців.

Лунали й слова подяки від щасливих власників нових квартир.  «У кожної людини мрії збуваються. Наші родини неймовірно щасливі, адже зможуть жити у нових квартирах», - каже пані Ольга.

ДОВІДКА. Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VІ»

Донор: Уряд Німеччини через німецький банк розвитку KreditanstaltfürWiederaufbau (KfW)

Виконавець: Український фонд соціальних інвестицій

Термін впровадження: 2018-2022 роки

Бюджет: 9 000 000 євро

У Проекті беруть участь 11 громад з п’яти регіонів України:

  • у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Першотравенськ;
  • у Донецькій області: Маріуполь;
  • у Запорізькій області: Мелітополь, Ланцеве (Комиш-Зорянська ОТГ), Гуляйполе;
  • у Луганській області: Сєвєродонецьк, Новоайдар, Кремінна;
  • у Харківській області: Ізюм, Чугуїв.

Мета Проекту– створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), покращення інфраструктури об’єктів соціальної сфери (шкіл та дошкільних навчальних закладів) у громадах, які приймають ВПО, та зміцнення  їх потенціалу, зокрема, через впровадження соціальних програм,   спрямованих на правову підтримку ВПО та допомогу органам місцевого самоврядування у створенні фондів житла для тимчасового проживання ВПО і в управлінні такими фондами,  сприяння працевлаштуванню ВПО і місцевих мешканців, розвиток соціальних послуг та інклюзії у громадах.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере

Рейтинг: 
Голосов пока нет
292
0