​У Сєвєродонецьку відбувся мітинг-реквієм до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

13-12-2019

33 роки минуло з того часу, коли в Україні сталася найбільша світова техногенна катастрофа ХХ століття - аварія на Чорнобильській АЕС.

Ця страшна подія є болючою історією для всього світу і залишається важкою спадщиною майбутнім поколінням багатьох держав. Однак, якби на героїзм учасників ліквідації наслідків аварії, наслідки цієї трагедії могли бути ще набагато масштабнішими.

Наші співвітчизники не роздумуючи стали до ліквідації наслідків жахливої техногенної катастрофи. І ціною неймовірних зусиль, власного здоров'я, а зачасти і життя вони зупиняли ядерну біду, що панувала над 4 аварійним енергоблоком та далеко поширювалася за його межі.

Минають роки після техногенної катастрофи, але в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій і ми не маємо права забувати про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя та здоров'я прийдешніх поколінь.

З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків цієї страшної катастрофи щорічно 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Адже саме цього дня у 1986 році за надзвичайно складних умов у небачено короткий термін було закінчено спорудження саркофагу над зруйнованим реактором 4 енергоблоку Чорнобильської АЕС.

З нагоди цієї дати 13 грудня у Сєвєродонецьку відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятника жертвам Чорнобиля.

У заході взяли участь учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, заступник міського голови Ірина Степаненко, працівники виконавчих органів Сєвєродонецької міської ради, представники Луганської облдержадміністрації – військово-цивільної адміністрації, громадських організацій, учнівська молодь та пересічні містяни.

Звертаючись до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС заступник міського голови Ірина Степаненко  висловив вдячність цим мужнім людям, які ціною власного життя і здоров'я рятували людство від наслідків техногенної катастрофи, які пройшли крізь жорстокі випробування і залишились активними поборниками мирного використання атому: «Понад 30 років років минуло з подій того часу, коли довелося приборкувати «мирний» атом, коли ви за покликом серця, заради рідної землі і за наказом пішли, ризикуючи своїм життям, захищати світ і мирне життя людей для того, щоб ваші діти й онуки та всі майбутні покоління не знали страшної ядерної катастрофи, яка могла б бути не тільки на Україні, але і в усьому світі. Спасибі вам величезне за це. Багато ліквідаторів, на жаль, не дожили до сьогоднішнього дня, тому що ця жахлива катастрофа тоді забрала й досі забирає життя людей. Сьогодні я прийшла до вас подякувати вам від усього міста за ваш подвиг, тому що ви - справжні герої! Подякувати від Сєвєродонецької міської ради, від депутатської групи «Сєвєродончани» та її лідера - Ігоря Буткова, і побажати вам здоров'я – тому що це  - найголовніше! Щастя, мирного неба, благополуччя і хай вам щастить!»

Голова громадської організації "Союз Чорнобиль" Алевтина Фіалковська у свою чергу  подякувала міській владі за постійну підтримку,  увагу та допомогу організації.

Незважаючи на тяжкі випробування, ліквідатори своїм прикладом показують що найцінніше у житті - це боротьба за майбутнє людства, що неможливо без дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Присутні побажали ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, здоров'я, щастя, достатку, добра та злагоди, мирного неба і щастя на рідній українській землі.

Схиливши голови, учасники заходу вшанували пам'ять загиблих та померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобиля.