У Сєвєродонецьку відбулося відкриття Центру ІТ-рішень Луганської області

07-04-2021

7 квітня в рамках програми ООН «Відновлення та розбудова миру» та компоненту «Місцеве самоврядування та реформа децентралізації», який реалізується ПРООН за підтримки Європейського союзу, на базі Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля (м.Сєвєродонецьк) відбулося урочисте відкриття Центру ІТ-рішень Луганської області. В рамках його діяльності передбачено зміцнення потенціалу органів влади та місцевого самоврядування, розробка технічних завдань для впровадження нового програмного забезпечення в громадах, надання допомоги щодо супроводу е-програм та систем на рівні громад, нових форм в роботі системи надання адміністративних послуг - надання послуг інтерактивного дистанційного навчання, підвищення кваліфікації, перекваліфікація в сфері ІТ-технологій, а також проведення заходів з цифрової освіти населення.

В церемонії відкриття Центр ІТ-рішень прийняли участь керівництво та представники Програми ООН з відновлення та розбудови миру та її компоненту «Місцеве самоврядування та реформа децентралізації», Луганської облдержадміністрації, Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, СНУ ім. В. Даля.

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай наголосив: «Відкриття цього Центру є дійсно крутою подією для всієї області. Розвиток IT-сфери в Україні набирає масштабних розмірів, а українські фахівці у цій царині – найбільш затребувані та конкурентні на світовому ринку праці. Освоєння новітніх технологій та слідування трендам – це еволюційний вибір сучасного світу, а IT інтегрується у всі сфери життя людини. Хочу ще раз подякувати нашим міжнародним партнерам за створення потужної бази для навчання інформаційним технологіям не тільки студентів вишу, а й широких верств населення».

Керівник Програми ООН з відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну додав: «Світ змінюється, підхід до освіти, де студент навчається п’ять років і працює усе життя за однією професією змінено назавжди. Люди стають більш мобільними, а IT проникає у ті сфери, які до цього вважалися закритими та консервативними. Люди, які володіють технологіями, мають змогу докорінно змінювати життя інших на краще».

Сєвєродонецьку міську військово-цивільну адміністрацію представляла в.о. заступника керівника органу Ельвіна Марініч.

«В процесі створення у Сєвєродонецьку Центру ІТ-рішень, у керівництва СНУ ім. В. Даля виникла ідея посилення співпраці в сфері ІТ розвитку між учбовим закладом та Сєвєродонецькою міською ВЦА. З метою її реалізації між ректором СНУ ім. В. Даля Ольгою Паркуян та керівником Сєвєродонецької міської ВЦА Олександром Стрюком погоджене рішення про підписання Меморандуму про співпрацю. Координація діяльності сторін заплановано здійснювати шляхом обміну інформацією стосовно планів діяльності, проєктів і програм, що розроблені і реалізуються з метою утворення єдиного інформаційного поля», - зазначила в.о. заступника керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Ельвіна Марініч.

Діяльність Центру ІТ-рішень є важливим кроком у напрямі цифровізації громад Луганської області, що відіграватиме важливу роль у цифровій трансформації спільнот завдяки використанню кращих інструментів та інноваційних підходів.

Його ватрість становить 36 тис доларів США. Створено 17 робочих комп’ютеризованих місць (16 для студентів та 1 для викладача), до 30 осіб може прийматися одночасно.

Ознайомитися з діяльністю Центру ІТ-рішень доступними курсами та останніми новинами у сфері ІТ-рішень можливо за посиланням: ]]>http://itc.snu.edu.ua/?lang=uk]]>

Средняя: 5 (2 оценок)