У Сєвєродонецьку проводиться стерилізація та вакцинація безпритульних тварин

22-03-2019

22 березня проведено брифінг стосовно початку роботи у Сєвєродонецьку ветеринарного комплексу з метою ветеринарної обробки бездоглядних тварин (собак), щеплення від сказу, ідентифікації, стерилізації для запобігання їх подальшого розмноження.

22 березня в залі засідань КП «СКС» за участю в.о. міського голови Вячеслава Ткачука, генерального директора КП «СКС» Віталія Постільги та керівника інформаційної служби ГО «ЗооКонтроль» Наталії Зозулі для представників ЗМІ проведено брифінг стосовно початку роботи у місті Сєвєродонецьку ветеринарного комплексу з метою ветеринарної обробки бездоглядних тварин (собак), щеплення від сказу, ідентифікації, стерилізації для запобігання їх подальшого розмноження.

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук звернувся до присутніх: «На виконання Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» Сєвєродонецька міська рада продовжує роботу щодо профілактики сказу та гуманного регулювання чисельності популяції безпритульних тварин. У цьому році з міського бюджету на сесії Сєвєродонецької міської ради депутатами з метою наведення ладу в питанні санітарної безпеки та захисту населення від інфекційних хвороб передбачено близько 200 тис. грн. на ветеринарні послуги для безпритульних тварин. Ці кошти виділені для такої важливої справи як боротьба зі сказом та іншими хворобами спільними для тварин і людей, а також попередження неконтрольованого розмноження безпритульних тварин. На виконання рішення сесії міськради управлінням ЖКГ Сєвєродонецької міської ради 27 лютого було укладено договір з ГО «ЗооКонтроль». Ми погодили з ГО «Зооконтроль» найоптимальніший період часу для проведення ветеринарної обробки бездоглядних тварин, бо судячи зі звернень наших мешканців проблема нападу бездомних собак на людей має місце у Сєвєродонецьку. Дякую КП «СКС» та громадській організації, що ви змогли оперативно виконати завдання, які ми поставили та організували цей процес».

Керівник інформаційної служби ГО «Зооконтроль» Наталія Зозуля довела до відома присутніх: «Хотілося б відмітити позитивну позицію керівництва міста, депутатів міськради і населення щодо гуманного поводження з тваринами. Завдяки повідомленням про місця скупчення зграй та одиноких бездомних собак ми здійснюємо їх обробку. Всі тварини, які опинилися на вулиці без господаря, вважаються безпритульними та згідно з законом «Про захист тварин від жорстокого поводження», підлягають затриманню і тимчасовому карантинуванню під наглядом державного ветеринарного лікаря. Послідовність дій при затриманні тварин на вулицях міста обумовлена законодавством.

Відповідно до договору, з 19 березня ГО «ЗооКонтроль» проводить роботи у Сєвєродонецьку щодо відлову безпритульних собак (станом на 22.03.2019 відловлено вже 52 бездомні собаки і процес відлову продовжується), їх транспортування до ветеринарного комплексу, проведення ветеринарної обробки, щеплення проти сказу, нагляд ветеринарного лікаря за твариною до проведення біостерилізації. Біостерилізація проводиться  на сучасному обладнанні для запобігання їх подальшого розмноження, післяопераційне утримання (5-7 діб), маркування біркою (кліпсою) яскравого кольору (2018 рік – жовта, 2019 – синя), ідентифікація неповторюваним ідентифікатором – мікрочипом (вживлення під шкуру PET ID), реєстрація в публічній базі даних чипованих тварин у мережі Інтернет (для відслідковування популяції) та повернення в ареол перебування.

Населення дуже позитивно оцінює нашу роботу та зазначає, що цуценят стає набагато менше. За даними Міжнародної організації охорони здоров’я, регулювання чисельності безпритульних тварин разом з їхньою імунізацією дасть свій результат протягом 5-ти років. Тобто необхідно системно над цим працювати. І дуже добре, що у Сєвєродонецьку це розуміють».

Генеральний директор КП «СКС» Віталій Постільга повідомив:  «Територія нашого комунального підприємства дуже зручна для ветеринарної обробки бездомних тварин. У нас комфортні умови як для роботи персоналу ГО «ЗооКонтроль», так і для утримування бездомних тварин на час проведення такої обробки (закрита територія – карантинний пост, вода, електроенергія тощо).

Після закінчення прес-конференції усі бажаючі змогли відвідати ветеринарний комплекс ГО «ЗооКонтроль». Слід зазначити, що їхня операційна обладнана всім необхідним сучасним обладнанням, а також медичними інструментами для проведення якісних операцій. Кожна операція проходить під контролем, за життєвими показниками тваринного стежать електронні датчики і монітори серцебиття і пульсу. Інструменти і операційну стерилізують і дезінфікують. Після операції собакам вколюють антибіотик, а також знеболюючу, щоб після виходу з наркозу вони не відчували болю. Розрізи зашивають ниткою, яка не вимагає вилучення, а розчиняється протягом 60-90 днів. Вакцина від сказу буде діяти протягом року, а потім потрібно повторювати вакцинацію.

Средняя: 5 (3 оценок)