У Сєвєродонецьку МОМ реалізують проєкт «Житло для ВПО»
Керівник ВЦА у м. Сєвєродонецьк Олександр Стрюк зустрівся з командою Житлового проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ).
Конрад Клос – Координатор Житлового проекту, Віктор Автономов – Співробітник проекту, відповідальний за Краматорськ та Сєвєродонецьк, Олена Луканюк – Співробітник з юридичних питань, Юлія Сибірянська – Співробітник з економічних питань та бюджету здійснили свій робочий візит до Сєвєродонецька 12 серпня у супроводі керівниці місцевого польового офісу МОМ Євгенії Коваленко.
Ще торік розпочато співробітництво Сєвєродонецька з МОМ по проєкту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» по забезпеченню житлом ВПО. Фінансування буде реалізовано за підтримки Кредитної установи для відбудови (KfW). Цей житловий проєкт є пілотним в Україні.
Угода МОМ та KfW про реалізацію проєкту в обраних містах на Сході України сприяє зусиллям Уряду України щодо забезпечення внутрішньо переміщених осіб доступним житлом, а саме у м. Краматорську Донецької області та м. Сєвєродонецьку Луганської області.
Кошторисна вартість проекту: 22,100,000.00 ЄВРО, а строк його реалізації становить 5 років - до 24 березня 2025 року.
Робоча зустріч продовжилась безпосередньо на території майбутніх об’єктів будівництва.
МОМ у Сєвєродонецьку було запропоновано дві земельні ділянки, на яких планується будівництво багатоповерхових будинків. Ділянки надані в постійне користування відділу капітального будівництва та знаходяться в 80 та 84 мікрорайонах.
Детальним планом території 80-го мікрорайону 80 передбачено будівництво двох троьохпід’їзних чотирьохповерхівок на 96 квартир та трьох однопід’їзних чотирьохповерхівок на 48 квартир. Загальна кількість квартир -144.
Детальним планом території мікрорайону 84 м. Сєвєродонецьк, передбачено будівництво двох однопід’їзних дев’ятиповерхових багатоквартирних житлових будинків на 72 квартири.
Під час огляду території керівник ВЦА у м. Сєвєродонецьк Олександр Стрюк і представники від МОМ разом з фахівцями обговорили поточні питання Житлового проєкту, а саме: економічні, інженерно-технічні та юридичні аспекти.
«Військово-цивільна адміністрація зацікавлена в продовженні співпраці і в сприянні реалізації зазначених проєктів будівництва житла для ВПО. Вони мають занадто важливе значення як для міста, так і для всіх внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території міста», - сказав Олександр Стрюк та підкреслив, що разом з цими проектами вже передбачено й розвиток інфраструктури мікрорайонів та комунікацій для забезпечення життєдіяльності майбутніх житлових будинків.
Координатор Житлового проекту Конрад Клос запевнив, що обидві ці ділянки підходять під проєкт: «Це приблизно те, що ми шукали і в Краматорську. Ми скоро оголосимо пошук архітектурного бюро, яке буде працювати з нашим проектом. Паралельно розробляємо план екологічного та соціального менеджменту. І третє - готуємося до дослідження соціально-економічного статусу сімей ВПО. Наш план - з весни почати будівництво».