Ви тут:

У січні газ для СТКЕ та ТЕЦ подорожчав у порівнянні з груднем на 28,6%

14-01-2020
Категорія: 

Ціна на газ, який постачається на підприємства теплоенергетики України, у тому числі на КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» та ДП «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль», у січні складає 5500 грн за 1000 куб.м (без ПДВ). А у грудні він коштував 4276 грн. Тобто газ подорожчав на 28,6%. Тож є великий сумнів, що платежі за опалення у січні будуть зменшені, як це у Сєвєродонецьку було з платежами за грудень.

Нагадаємо, що 24 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України постанови № 1082 «]]>Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу]]>, якою теплопостачальним організаціям було рекомендовано змінити розмір нарахувань за послуги з централізованого опалення. Підставою для зміни розміру нарахувань є умова, коли ціна природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), придбаного теплопостачальною організацією у відповідному місяці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), що врахована у структурі тарифів на теплову енергію, встановлених уповноваженими органами.

Наказом генерального директора СТКЕ Андрія Гавриленка нарахування за грудень 2019 року були зменшені на 21,323%. Сєвєродонецька ТЕЦ звернулася з цього приводу за роз’ясненням до власника – Фонду державного майна. Проте й абоненти ТЕЦ отримали рахунки з нарахуваннями на 16% меншими, ніж у тарифі – підприємство врахувало температуру повітря у грудні. (СТКЕ цього не робило, бо 100% будинків, які опалюються комунальним підприємством, обладнані приладами обліку).

Підвищення ціни природного газу у січні призвело до того, що вона стала більше, ніж закладено у тарифі. Так, у ТЕЦ ціна газу, на яку порахований тариф, складає близько 4900 грн за 1000 куб.м. Тож зменшення нарахування відповідно до Постанови КМУ №1082 є неможливим.

На сьогодні тариф на опалення від СТКЕ складає 1754,31 грн за ГКал чи 39,03 грн за кв.м. загальної плащі, від ТЕЦ 1634,18 грн за Гкал чи 46,24 грн. за кв.м.

 

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)