Ви тут:

У швейцарському Лугано вперше представили понад 100 творів українських митців, серед яких і з Сєвєродонецька

28-01-2023
Категорія: 

Цього тижня у швейцарському місті Лугано відкрили експозицію творів українських митців під назвою «Orizzonti» («Горизонти»). Відбулося це у межах мистецького проєкту «Ми і Світ» з ініціативи Львівської обласної військової адміністрації та за підтримки асоціації «Amicizia dei Popoli».

Ціллю експозиції є культурна дипломатія, демонстрація майстерності українських митців в живописі та скульптурі і залучення фінансування для підтримки митців та допомоги українцям, які постраждали через війну.

У відкритті виставки взяли участь мер Лугано Мікеле Фолетті, посол України у Швейцарії Ірина Венедиктова, заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін та директор департаменту міжнародної технічної допомоги і міжнародного співробітництва ЛОВА Роман Шепеляк. 

«Ми хотіли привернути якомога більшу увагу до цієї події, адже чим більша увага і зацікавленість, тим більше простору для культурної дипломатії, тим більше коштів залучимо для допомоги українцям, які постраждали через війну і перебувають на Львівщині. А це зараз одне з наших найголовніших завдань», – наголосив Олександр Кулепін.

Як розповіла кураторка проєкту Христина Береговська, 106 робіт живопису та скульптури відібрали з-поміж 1000, які надіслали митці з усієї України. 

«50% від вартості проданої роботи повернеться митцям, а інші 50% ми спрямовуємо на вирішення соціальних потреб в координації з адміністрацією. Це може бути допомога у протезуванні людей, які через війну втратили кінцівки, а може бути і стипендія на навчання молодим українцям, які втратили своє житло та батьків під час війни. Тому ми зацікавлені одночасно і представити на цій експозиції твори мистців різних вікових генерацій, різного рівня визнання та відповідно різної цінової політики», – зазначила Христина Береговська.

Назва виставки символічна, адже для українців слово «горизонт» багатозмістовне. Особливо значущих глибоких смислів воно набуло 2022 року, коли для України як держави стала загрозливою і фатальною втрата конституційно окреслених територіальних меж. Похитнулись наші горизонти не тільки територіальні. Назва цієї виставки постала саме з бажання побачити омріяний горизонт мирного і спокійного неба, без сирен, обстрілів та бойової техніки.

У виставці представили 106 творів живопису та скульптури 45-ти художників з різних міст України, зокрема Львова, Києва, Харкова, Сєвєродонецька, Маріуполя, Херсона, Одеси, Полтави, Тернополя, а також з Криму, Волині, Закарпаття. Виставка поділена на шість залів:

  •         Зал Любомира Медведя – Горизонти: ecce homo;
  •         Фіолетовий горизонт. Там, де живуть месники;
  •         Червоний горизонт. Стани фізичної турбулентності українців;
  •         Жовтий горизонт. Холодний дитячий сміх під час тривоги;
  •         Блакитний горизонт. Там, де сходить українське сонце;
  •         Чорний горизонт. Відбій тривоги.

Експозиція триватиме до 3 лютого.

 

За матеріалом: Львівська обласна військова адміністрація - ]]>https://loda.gov.ua/news/53236]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)