У міськраді відбувся семінар для підприємців у сфері надання побутових послуг стосовно правового регулювання споживчої політики

20-02-2020

20 лютого у залі засідань Сєвєродонецької міської ради відбувся семінар під головуванням першого заступника міського голови Олега Кузьмінова.

Відкривши захід, у свої промові Олег Юрійович зазначив, що важливість таких заходів для суб’єктів господарювання у тому, що вони можуть отримати інформацію, яка може використовуватись у їх господарчій діяльності, стати більш обізнаними щодо законодавчих вимог, та закликав підприємців до активної роботи під час семінару.

Тематикою заходу стало правове регулювання споживчої політики, проблемні питання та шляхи їх вирішення, актуальні проблеми щодо дотримання вимог санітарного, трудового законодавства на об'єктах побутового обслуговування, застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері надання побутових послуг.

У семінарі  взяли  участь  суб’єкти  господарювання,  які здійснюють господарську діяльність у сфері надання побутових послуг (перукарні, салони краси, майстерні з виготовлення ювелірних виробів та ін.), працівники виконавчих органів міської ради та фахівці зі споживчої політики, санітарного, податкового та трудового законодавства.

Начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради Тетяна Красюк проінформувала  суб’єктів господарювання, що надають побутові послуги населенню про норми «Правил побутового обслуговування населення», затверджених постановою КМУ № 313 від 16.05.1994 та про необхідність додержання вимог вищевказаних Правил.

Начальник Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Людмила Бутріменко роз’яснила права споживачів у разі виявлення недоліків у наданій послузі відповідно до  статті 10 Закону України «Про захист прав споживачів». Також нагадала підприємцям про основні нормативно-правові акти, що   регулюють правовідносини між споживачами та надавачами побутових послуг.

Жваво обговорювалось питання застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері надання побутових послуг. Начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДФС у Луганській області Світлана Прокопченко доповіла про Практику застосування норм Податкового кодексу України та про останні зміни в частині застосування РРО та програмних РРО. Вона також відповіла на питання суб’єктів господарювання стосовно використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, платниками єдиного податку, незалежно від обсягу одержаного доходу.

Начальник Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області Вікторія Масуліс надала  роз’яснення суб’єктам господарювання, які використовують найману працю, про перевірки з питань додержання трудового законодавства та відповідальність  за порушення законодавства про працю відповідно до статті 265  Кодексу законів про працю України.

За інформацією відділу торгівлі та з захисту прав споживачів