У міськраді відбулись депутатські слухання
У міськраді 03 жовтня за ініціативи низки депутатів Сєвєродонецької міської ради відбулись депутатські слухання з обговорення питань, що знаходяться на розгляді LI (позачергової) сесії Сєвєродонецької міської ради, а саме про надання згоди на добровільне приєднання до Сєвєродонецької міської територіальної громади Боровенської сільської територіальної громади Кремінського району Луганської області, Єпифанівської сільської територіальної громади Кремінського району Луганської області, Чабанівської сільської територіальної громади Новоайдарського району Луганської області, Смолянинівської сільської територіальної громади Новоайдарського району Луганської області, Сиротинської селищної територіальної громади Луганської області, Боровської селищної територіальної громади Луганської області.
У заході взяли участь керівництво міста, депутати міської ради, представники Луганської облдержадміністрації, Центру розвитку місцевого самоврядування, селищні голови деяких територіальних громад, підприємці, громадськість та ЗМІ.
Депутати, доповідаючи, висловлювали різні думки: як за найшвидше надання згоди на добровільне приєднання цих територій, так й за можливість почекати, доки не буде Кабміном затверджено перспективний план ОТГ. Наголошували на необхідність економічного аналізу територій, тому що ці території очікують від Сєвєродонецька покращення, а також на тому, що, перш за все, треба турбуватися про інтереси громади та її мешканців.
Від імені сільських територіальних громад виступила селищна голова Боровеньок, яка зазначила, що громади дали добровільну згоду на приєднання, хоча теж мають певні ризики від цього. Вона довела до відома присутніх ресурси, які має територіальна громада Боровеньок: це - і земельні ресурси, і лісові угіддя, і соціальну інфраструктуру, і бюджет.
Чимало питань виникає у депутатів і громадськості навколо земель Попаснянського району, які межують з Сєвєродонецьком, адже на сьогоднішній день Мирнодолинська громада, територія якої найбільше межує з Сєвєродонецьком, єдина не дала згоду на приєднання.
Начальник Управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації ЛОДА Вадим Лазніков аргументував: «Мирну Долину теж можна зрозуміти. В основному жителі проживають по інший бік Дінця. І для того, щоб їм дістатися до Сєвєродонецька, потрібно через Лисичанськ проїхати через міст і потрапити в громаду. І це, напевно, їх не зовсім влаштовує. І як один з варіантів у перспективі - це розбити Мирнодолинську громаду на дві території: по один і по інший бік Дінця. Ми б могли Мирнодолинську громаду приєднати до Лисичанської громади, але оскільки Лисичанська міськрада веде себе пасивно, ми пішли на зустріч Сєвєродонецьку. І мер, і депутати активно працюють над тим, щоб створити ці об'єднані громади. Тому ми Мирну долину за планом включаємо до Сєвєродонецької громади.
Відсутність волі Мирної Долини не ставить хрест на створення ОТГ. Ми попрацювали з Держгеокадастром, і вони сказали, що є невелика ділянка, де з'єднується місто Сєвєродонецьк з Боровеньками. І через цей невеликий суміжний кордон ми можемо відкрити можливість далі об'єднувати Боровеньки, Єпіфанівку, Смоляниново, Чабанівку. І на першому етапі, хоча б у такій конфігурації, як перший крок, ми зможемо створити ОТГ. Надалі, можливо, й Мирна долина все-таки дозріє і дасть згоду на об'єднання з Сєвєродонецької громадою.
Головне, що ми повинні розуміти, у перспективі громади, які об'єднаються, отримають велику територію і ресурси, у них буде більше можливостей залучати інвестиції. Буде конкуренція між територіями за інвесторів, за робочі місця, за створення кращих умов для бізнесу. Це – головне, що дає ця реформа».
У результаті жвавого обговорення було домовлено з депутатами про зустріч на наступному тижні, поки є можливість врахувати всі пропозиції у перспективному плані. Після чого цей скоригований перспективний план можна буде спрямувати на розгляд до КМУ.
Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськради