У міськраді обговорили запровадження відновних практик у громаді
Виконуючий обов’язки міського голови Ігор Слєсарєв 21 червня провів зустріч з впровадження відновних практик у громаді. У заході взяли участь представники міськради, правоохоронних структур, громадської організації «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець», представники міжнародних організацій.
Як зазначила координатор проекту «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів», що Інститут миру і порозуміння проводить за підтримки міжнародного фонду «Відродження», Ольга Корабльова, за результатами конкурсу Сєвєродонецьк бере участь у впроваджені відновного правосуддя.
Зазвичай реалізація програм відновного правосуддя відбувається завдяки партнерству громадськості, правоохоронних структур і влади заради поліпшення безпеки у місті.
Виконуючий обов’язки міського голови Ігор Слєсарєв наголосив, що у рамках цього впровадження відновних практик у громаді міська влада розглядає можливість подальшої співпраці між владою і населенням та владою і правоохоронними органами з залученням медіації, тобто посередника, який допоможе сторонам налагодити процес комунікації таким чином, щоб вони самі змогли обрати варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників.
У Сєвєродонецьку проект «Громадська безпека через впровадження програм відновного правосуддя в партнерстві з правоохоронними органами» втілюється Кризовим медіа-центром «Сіверський Донець». Керівник проекту Олег Невениця нагадав, що ознайомчий етап з правоохоронними органами вже пройдено під час інформаційно-установчого семінару "Відновне правосуддя: ідеї, принципи та міжнародний досвід».
Відновне правосуддя – це новий підхід до розв’язання правових конфліктів, який зосереджує увагу на відшкодуванні заподіяної потерпілим шкоди та формуванні у правопорушників почуття відповідальності за власні дії. Відновне правосуддя передбачає активну участь потерпілих та правопорушників у процесі вироблення угоди, яка має на меті “відновити” порушену злочином ситуацію: відшкодування завданої потерпілому шкоди та визначення заходів, що сприятимуть реінтеграції правопорушника та попередженню скоєння ним повторних злочинів.
Наразі відновне правосуддя розглядають як рух за справедливість, який доповнює офіційну форму правосуддя, залучає самі сторони та громадськість до владнання наслідків злочину, сприяючи таким чином соціальній реінтеграції правопорушника і зменшенню кількості кримінальних покарань.
Ольга Корабльова ознайомила присутніх з планом посилення потенціалу громади запроваджувати безпекові ініціативи у Сєвєродонецьку. Вона зазначила, що цей процес тривалий – до 8 місяців, під час якого будуть проведені різноманітні тренінги, обмін досвідом з іншими громадами, консультування та надана допомога експертів. Заключна конференція з підбиття підсумків проекту, де будуть презентовані напрацювання громад, запланована на грудень.
Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю