У Льодовому Палаці спорту Сєвєродонецька відбувся святковий концерт академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич»

24-12-2021

24 грудня у Сєвєродонецьку в Льодовому Палаці спорту для учнівської молоді громади та воїнів-захисників відбувся святковий концерт академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» (м.Дніпро).

Вітала гостей з Дніпропетровської області та присутніх поціновувачів вітчизняного фольклору заступник керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Ірина Степаненко: «Доброго дня, шановні друзі! Напередодні різдвяних і новорічних свят у мене приємна місія – привітати вас від Луганської обласної державної адміністрації та Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації з прийдешніми святами, побажати вам усім щастя, здоров’я міцного, мирного неба над нашою Луганщиною та всього самого-самого найкращого!

І коли напередодні таких значних та цікавих свят зустрічаються друзі – вони обов’язково дарують друг-другу подарунки. Для нас сьогодні таким подарунком стане святковий концерт наших друзів зі славетного міста Дніпра. Вони дійсно друзі для нас. Бо коли в цьому році 14 жовтня виступали для нас в цьому Палаці – вони подарували нам феєричне свято. Вони стали друзями нашого міста – і ми запросили їх знову. Це прекрасний колектив! І ви сьогодні це побачите. У мене також є подарунки для цього чудового колективу», - та вручила художньому керівнику академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» Юрію Дузенку пам’ятні сувеніри керівництву Дніпропетровської обласної державної адміністрації та йому особисто від Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації та Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, а також сєвєродонецький оберіг – ляльку-мотанку – виготовлену місцевою майстринею, керівником гуртку із СМЦДЮТ Аліною Тимощенко.

Юрій Дузенко подякував за увагу та щиру оцінку діяльності творчого колективу та пообіцяв глядачам, що академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич» покаже зі сцени справжнє різдвяно-новорічне свято.

Що і дійсно було продемонстровано: сподобалося всім – від самих наймолодших – до самих найстарших.

Ансамбль "Славутич" має загальнодержавне і міжнародне визначення.

В цьому році колектив академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» з міста Дніпро відсвяткував  50-річчя від часу створення колективу (1971 рік заснування).

У травні 2009 році колектив отримав статус -«академічний».

«Славутич» дарує натхнення та енергію молодості й краси українського фольклорного мистецтва. Популяризує культуру української нації в світі. Є постійними учасниками етнічних фестивалів у Франції, Швейцарії, Польщі, Румунії. Колектив провів більш 6 000 концертів, йому аплодувало більше 700 000 вдячних глядачів.

Творче обличчя ансамблю «Славутича» — це вокально-хореографічні композиції, танцювальні сценки та мініатюри в поєднанні з вокалом, м’яким гумором, ліричним щирим словом.

Учасниками ансамблю є балетна група — 14 пар, оркестр — 12 чоловік, вокальна група — 8 чоловік. Творчий репертуар колективу складає: 40 вокально-хореографічних композицій та більш як 50 вокальних номерів.

Художній керівник: Заслужений артист України – Дузенко Юрій Іванович.

Директор: Заслужений діяч мистецтв України – Соломка Тетяна Володимирівна.