У Дніпрі відбулося прощання із загиблим луганським та сєвєродонецьким воїном-захисником Андрієм Жидковим

09-11-2022

9 листопада у Дніпрі побратими, родичі, близькі друзі, земляки а також керівництво Луганської ВЦА та Сєвєродонецької МВЦА провели в останню путь військовослужбовця ЗСУ, луганчанина та сєвєродончанина Андрія Жидкова.

Андрій Борисович Жидков спочатку навчався, а потім викладав у Східноукраїнському національному університеті ім. Даля на факультеті інженерії. Коли у 2014 році заклад переїхав з окупованого Луганська до Сєвєродонецька, він продовжив роботу.

В різні роки Андрій Жидков, кандидат технічних наук, керував кафедрою електричної інженерії, був проректором вишу, доцентом кафедри електричної інженерії, розробником, підприємцем.

В Сєвєродонецьку він також став одним з засновників громадської організації "Фундація Простір", яка об’єднувала місцевих і переміщених викладачів, студентів і випускників.

Пізніше Андрій Борисович змінив діяльність -  працював радником громадської ради радників Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Після повномасштабного збройного вторгнення росії пішов добровільно захищати Україну. Хоча за станом здоров’я міг цього не робити. Це був свідомий вибір людини, яка не могла інакше.

«Я не служив раніше, за станом здоров’я непридатний до військової служби, був знятий з обліку. Але ж не боги горшки ліплять, та й автомат – то доволі проста штука», - казав Андрій Жидков в інтерв’ю «Сєвєродонецьк онлайн».

Загинув Андрій Борисович 4 листопада під час виконання бойового завдання, коли позиції українських захисників на Донеччині накрили ворожі гради.

Був сміливою та гідною людиною, яку любили й поважали побратими. Мужній воїн, справжній Герой.

Військові капелани провели молебен за загиблим.

За словами сестри Андрія Ольги Жидкової, тіло героя кремують та після визволення Луганщини поховають на рідній землі.

Світла пам‘ять Андрію Борисовичу Жидкову.

Співчуття рідним та близьким.

Світлини та відео: Сєвєродонецьк онлайн - https://sd.ua/news/16691