Тролейбусному руху у Сєвєродонецьку – 40 років
21 грудня у міському Палаці культури відбулися урочистості з нагоди 40-річчя з дня заснування комунального підприємства «Сєвєродонецьке тролейбусне управління».
Привітати колектив прийшли міський голова Валентин Казаков, перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв, заступник міського голови Інна Фесенко, начальник управління транспорту, зв'язку та дорожнього господарства департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження Луганської облдержадміністрації Віта Єфремова, голова міського осередку партії «Наш край» Юрій Фурман та небайдужі городяни.
Воно й не дивно, бо працю колективу, в якому сьогодні 264 працівники, важко не помітити: щодня на лінію виходять 24 тролейбуси. У п’ятницю – з нагоди дня народження – їхні салони прикрашали різнокольорові повітряні кульки та оголошення-запрошення для пасажирів на свято.
Вітаючи колектив з поважною датою, міський голова Валентин Казаков зазначив: «Я розпочинав свою трудову діяльність на «Азоті» приблизно у ті ж роки, що і тролейбусне управління у місті. І чудово пам’ятаю, як за маршрутом пішли перші красені-тролейбуси, а до цього ще два - два з половиною роки готувалися до пуску.
Пригадаймо трохи історії. Коли будувався великий нафтопереробний завод у сусідньому Лисичанську, там мало бути й виробництво поліетилену. Влада Сєвєродонецька зробила все, щоб це виробництво було у нашому місті. А під промислові потужності будувалася соціальна інфраструктура – в том числі і тролейбуси.
Електротранспорт – це те передове, що є у кожному великому місті. Є тролейбус чи трамвай – то є місто; немає – передмістя. Це жарт, але у кожному жарті – частка правди.
Сьогодні ми завдяки вашим зусиллям підтримуємо і розвиваємо наше тролейбусне управління. В кращі роки ми отримали 10 тролейбусів від Дмитра Фірташа; ще 10 так і зосталися у Черкасах. Сьогодні ситуація складна, але не безнадійна. Вважаю, що наша справа права і перемога буде за нами. Наше тролейбусне управління було, є і буде. І будемо ми його розвивати, уніфікувати старі чи моделювати нові маршрути для того, щоб було зручно городянам. Щастя вам, здоров’я і всього самого доброго».
Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв додав: «Дорогі ювіляри! Можливо, багато хто не розуміє, не бачить вашої праці, проте ми з вами знаємо, наскільки вона потрібна і важлива для міста. Дякую вам за те, що ви працюєте вдень і вночі, взимку і влітку, в будні і свята. Місто засинає і прокидається, коли ви ще на роботі, або вже на роботі. Завдяки вам тролейбус сьогодні – найпопулярніший і найулюбленіший мешканцями транспорт загального користування. І ви останнім часом це відчули.
На жаль, зараз нелегкі часи, і ви це розумієте. Але я з оптимізмом поглядаю у майбутнє і вірю у світле майбуття сєверодонецького тролейбусу. Я не бачу розвитку міста без розвитку тролейбусного управління.
Всьому колективу, всім ветеранам – щира дяка за вашу наполегливу, чесну, віддану і дуже важливу для нашого міста працю. Бажаємо вам миру, благополуччя, добра і впевненості у завтрашньому дні».
Потому керівництво міста під дружні оплески присутніх вручило грамоти виконавчого комітету «За сумлінну працю, особистий внесок у забезпечення надійної та безперебійної роботи підприємства й з нагоди 40-річчя від дня заснування КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» представникам колективу. Цими грамотами нагороджено електромонтера контактної мережі М.В. Большака, електромонтера з випробувань та вимірювань К.М. Стебута, слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування М.В. Будякова, слюсарів з ремонту рухомого складу Д.Н. Девдаріані, О.П. Парамонова і С.О. Смірнова; техніка служби руху К.І. Гаєвську; водіїв тролейбуса (пасажирського) С.Ю. Донченко, О.В. Ковзік, Н.М. Семенову, В.В. Тернового, Д.Х. Тодурова, Л.М. Яловегу і В.М. Саламанова; кондукторів громадського транспорту Т.В. Аніканову, З.В. Дорофєєву і С.А. Поварову; ревізора з безпеки руху В.М. Посохову.
Потому до слова запросили Віту Єфремову, яка зокрема наголосила: «Раніше на території Луганської області працювало шість підприємств електричного транспорту; сьогодні їх два. Сєвєродонецьке тролейбусне управління завжди було зразковим. Обласній владі завжди було комфортно і приємно працювати з вашим колективом. Дякуємо вам за це. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, благополуччя, родинного затишку і трудових здобутків».
Облдержадміністрацією також відзначено добросовісну працю десяти представників колективу.
Теплі слова на адресу ювілярів пролунали і з вуст Юрія Фурмана: «Хочу передати найтепліші поздоровлення від лідера нашої партії, Народного депутата України Сергія Володимировича Шахова. Ви дійсно виконуєте дуже потрібну і важливу роботу. Ваше підприємство забезпечує комфортну життєдіяльність нашого міста. Ви возите в основному наших батьків, наших бабусь і дідусів – це та категорія, яка потребує вашої праці, як ніколи.
У вас дружний міцний колектив. І ми переконані, що незважаючи на всі негаразди підприємство буде жити, розвиватися і процвітати. Благополуччя вам, витривалості у цей важкий час. І у нас з вами все буде! Дякую, що ви є».
Десять працівників тролейбусного управління отримала подяки від «Нашого краю».
Директор підприємства Руслан Дегтяренко з нагоди свята також був у піднесеному настрої. Не без задоволення нагадав, що сьогодні колектив власними силами ремонтує старі машини, щоб випустити на лінію, красивими і доглянутими. Подякував місту та його керівництву, а також Народному депутату Сергію Шахову за розуміння і підтримку.
Наприкінці цього коротенького виступу 24 грамоти підприємства знайшли своїх героїв.
Особливої шани на святі були удостоєні перші водії. Один з них, Віктор Чаплигін, звернувся до присутніх у залі: «Дорогі друзі! Ми з вами пропрацювали майже середнє життя – 40 років. Було за цей час багато доброго, було й погане. У дев’яності роки була така ж картина, як і сьогодні, але ми пережили все те і зосталися нормальним підприємством. За всі 40 років тролейбус у місті не працював лише двічі – коли згоріла підстанція 110 і коли вимкнули електрику для тролейбусного депо. У решту часу тролейбус регулярно виходив на лінію, і я сподіваюся, що так буле завжди!».
Святкового настрою водіям, кондукторам, слюсарям і іншим працівникам тролейбусного управління додали майстерні і щирі виступи солістів і колективів міського Палацу культури. Радо і вдячно аплодували кожному, втім найдружніші оплески дісталися хору «Надія». Можливо тому, що і тролейбусне управління не втрачає сподівань на своє світле майбуття.
Інф. «СВ»