Суд постановив: рішення виконкому про знесення торгового павільйону є законним

09-01-2020

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 9 грудня 2019р. (справа 360/4342/19) відмовлено в задоволені позову про визнання незаконним рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 17.09.2019р. №1020 «Про демонтаж тимчасової споруди, в якій здійснює підприємницьку діяльність О.В.Плітус за адресою вул. Курчатова район буд. 11 м. Сєвєродонецька».

Рішення виконкому №1020 викликало обурення у певних зацікавлених осіб та місцевих хейтерів. Які навіть провели акцію протесту. А на торговому павільйоні, що підлягає знесенню за рішенням виконкому, і зараз висить плакат про начебто беззаконні дії місцевої влади.

Тож ми наполягаємо, що міська рада та її виконавчі органи завжди діють відповідно до закону. Що стосується предмету цього рішення, то ще раз пояснюємо мету, для чого воно приймалося і буде виконане.

Протягом багатьох років у Сєвєродонецьку в різних місцях встановлювалися тимчасові споруди з метою здійснення торговельної діяльності. Часто це робилося всупереч закону, без будь-яких погоджень з виконавчими органами міської ради, шляхом самозахвату земельних ділянок. Звичайно, що при цьому порушувалися норми благоустрою - МАФи не вписувалися в існуючі архітектурні комплекси. Певна частина таких споруд давно не використовувалася і перебувала в жалюгідному стані. Проте влада це неподобство ігнорувала.

Керівництво міста, яке було сформовано 22 грудня 2018 року, поставило себе завданням суттєво покращити зовнішній вигляд міста. У тому числі – шляхом знесення тимчасових споруд, які були встановлені без відповідних дозволів, псували зовнішній вигляд міста.

9 січня 2019 року рішенням виконкому №09 було затверджено положення з демонтажу тимчасових споруд на території міста Сєвєродонецька, була утворена відповідна комісія. Вона надавала висновки щодо знесення МАФів, а виконком приймав відповідні рішення. І результат цієї діяльності у 2019 році був доволі успішним, за рік було знесено 27 таких споруд. Тоді як за весь 2018 рік був демонтований лише один кіоск.

Проте кілька прийнятих виконкомом рішень не були виконані через судові оскарження. Однією з таких поки незнесених споруд є торговельний павільйон, розташований біля будинку 11 по вулиці Курчатова. Олена Плітус, що використовує його для підприємницької діяльності подала до суду. Хоча для цієї споруди відсутній план прив’язки, а земля, на якій вона знаходиться, перебуває в користуванні іншої особи. 9 грудня суд визнав рішення виконкому про його знесення законним. Тож одразу після того, як це судове рішення набуде чинності (ймовірно, після перегляду справи в апеляційному суді), воно буде виконане. За потреби – за участю судових виконавців.

Міська рада має намір очистити місто від тимчасових споруд, які погіршують зовнішній вигляд міста, зробити Сєвєродонецьк містом красивим.

На світлині: робітники комунального підприємства демонтують занедбаний кіоск.