Ви тут:

СТАРТУВАЛА НАЙПРЕСТИЖНІША НАЦІОНАЛЬНА ПРЕМІЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE 2021

26-03-2021
Категорія: 

25 березня 2021 року Громадська спілка «Освіторія» оголосила про старт п'ятого, ювілейного сезону найпрестижнішої національної премії для вчителів-новаторів ]]>Global Teacher Prize Ukraine]]>. Переможець отримає 250 000 гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від «Освіторії».

Премія — частина світового руху Global Teacher Prize, "Нобелівки" для вчителів, яку започаткував арабський мільярдер та філантроп Санні Варкі, щоб підкреслити важливість і визнання вчителів на найвищому рівні. Переможець отримує 1 мільйон доларів США. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти — перша та єдина премія такого масштабу.

У 2017 році Громадська спілка «Освіторія» заснувала національну Премію в Україні, щоб відзначити внесок українських педагогів. Уже в перший рік Global Teacher Prize Ukraine було визнано найпрестижнішою серед 45 інших національних премій, а кожен шостий українець змінив думку про вчителів на краще. Пауль Пшенічка, переможець 2017 року, став першим учителем, який виступив із промовою у Верховній Раді та увійшов до ТОП-100 найвпливовіших українців. Відтоді щороку національні видання почали включати педагогів у такі рейтинги.

За 4 роки в Премії взяло участь понад 8 500 учасників з усієї України. Цьогоріч про старт нового сезону Global Teacher Prize Ukraine ]]>оголосили]]> українські полярники Національної антарктичної станції «Академік Вернадський», подякувавши вчителям та закликавши українців відзначити їхню роль. Організатори Премії впевнені: вчителі заслуговують на таку увагу і повагу, адже саме вони створюють фундамент для розвитку держави.

Зоя Литвин, засновниця Громадської спілки «Освіторія» та національної премії Global Teacher Prize Ukraine: «Цьогоріч Україна святкує 30 років Незалежності та відзначатиме свої здобутки. Ми хочемо, щоб країна не забувала: за кожним великим досягненням стоїть вчитель – за станцією «Академік Вернадський» в Антарктиді, за перемогами на Євробаченні та на Олімпіадах, за українцями в NASA та українськими компаніями у Кремнієвій долині. Відзначимо тих, хто надихнув, навчив, виховав наших науковців, спортсменів, артистів, бізнесменів та громадських діячів. Закликаю кожного українця згадати про тих, хто стояв на початку вашого успіху».

Внесок українських вчителів у здобутки української освіти відзначив і Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет: «Усе починається з вчителя. Завдяки його праці, знанням, доброті та любові зростають нові й нові покоління юних українців. Саме освітяни щоденно віддають школярам, студентам скарби своїх знань, прищеплюють їм почуття любові до України, вселяють віру в їхні сили, вчать долати труднощі та здобувати перемоги. Це від їхнього професіоналізму та наполегливості залежить якість освіти. Вчителі будують Нову українську школу, вкладаючи в учнів свою частинку душі. Адже тепло учительської доброти кожен із нас проносить через усе життя. Хочу подякувати всім організаторам Премії. Те, що ви робите – надихає наших вчителів на нові досягнення. Восени, під час торішньої Премії, я спілкувався з фіналістами особисто. І знаєте, переповнює гордість за кожного з них: талановиті, вмотивовані, професійні, еталон знань, зразок громадянської зрілості та поведінки – все це про наших вчителів. МОН зі свого боку працює над створення гідних умов життя для наших освітян. І одним із важливих рішень у 2021 році стало збільшення посадових окладів освітян майже на 30% протягом року».

Учительський «Оскар», як іноді називають Премію, має на меті не лише прославити вчителів, а й створити їм майданчик для впливу. Щороку фіналісти Премії обговорюють із Президентом України та Міністром нагальні питання освіти, створюють власні громадські організації та літні школи для молодих колег, працюють із місцевою владою та громадами.

Василь Дяків, переможець 2020 року, який увійшов до Консультативної Ради з питань сприяння розвитку системи середньої освіти при Президентові України, зауважив:  «Сучасний вчитель – це людина, яка здатна донести дітям усю багатоманітність світу, з його викликами та перемогами, невдачами та успіхами, сумнівами та цінностями. Тільки через душевну щирість учителя дитина по краплині буде вбирати той досвід для свого успіху».

Педагогів, які працюють із дітьми, що мають особливі освітні потреби й навчаються в лікарнях, інтернатах, дитячих будинках та інклюзивних класах, традиційно відзначає у власній номінації «Вибір серцем» телеведуча 1+1, кураторка премії Global Teacher Prize Ukraine та проєкту «Право на освіту» Наталія Мосейчук: «Моя номінація в рамках премії Global Teacher Prize Ukraine - це “Вибір серцем”. Як і щорічно, ми обиратимемо  освітнього терапевта, який працює в освітніх просторах при лікарнях. Сьогодні 16 тисяч дітей перебувають у лікарнях і потребують таких освітніх послуг. Кількість учителів у лікарнях зростає. Також, вперше цього року ми будемо обирати вчителя, який працює у прифронтових регіонах та тих, хто їздить туди зі спеціальною волонтерською місією. Вважаю, що зараз дуже потрібно підтримати тих, хто там працює. Закликаю учнів та батьків номінувати своїх вчителів».

Про українських учасників Премії знають і у світі: минулого року одразу двоє українців Олександр Жук та Наталя Гладких увійшли до 50 найкращих вчителів планети, а мелітопольська школа, де працює переможниця 2019 року Наталя Кідалова, потрапила у топ-100 шкіл світу.

Переможець світової премії Global Teacher Prize 2020 Ранджит Дісалі, який розділив винагороду в 1 мільйон доларів США із рештою фіналістів, також ]]>привітав]]> українських вчителів та закликав їх подавати свої кандидатури на Премію і розказати про себе світові, наголосивши: «Ключ до всього – повага до ідей та статусу вчителювання».

Подати заявку на участь може кожен учитель до 1 серпня на сайті Премії ]]>globalteacherprize.org.ua]]>. Номінувати улюблених педагогів можуть також учні, батьки, колеги та рідні. Ім’я переможця планується оголосити 2 жовтня 2021 року, у Міжнародний день учителя.

Довідково.

]]>Global Teacher Prize]]> – це світова щорічна «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським підприємцем та філантропом Санні Варкі у 2014 році, щоб підкреслити важливість педагогів. У 2020 році одразу двоє українців увійшли до 50 найкращих вчителів світу. Головний приз — 1 мільйон доларів США – здобув учитель початкових класів Ранджит Дісалі з Індії. Він став першим переможцем, який розділив половину винагороди між іншими фіналістами.

Національну премію ]]>Global Teacher Prize Ukraine]]> ініціювала Громадська спілка «Освіторія» у 2017 році з метою відзначити внесок українських вчителів у суспільство та підвищити престиж професії педагога. Переможець отримує 250 тисяч гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації освітніх проєктів від «Освіторії». Гасло премії — #вчителіважливі.

]]>Громадська спілка «Освіторія»]]> — це неприбуткова громадська спілка, яка розвиває освіту в Україні, створює інноваційні школи й програми, навчає вчителів та освітніх управлінців, видає сучасне освітнє медіа та забезпечує доступ до якісної освіти малозабезпеченим дітям. Засновник Global Teacher Prize Ukraine. 

]]>https://mon.gov.ua/ua/news/startuvala-najprestizhnisha-nacionalna-premiya-dlya-vchiteliv-global-teacher-prize-ukraine-2021?fbclid=IwAR1oX7KR66LDMlFFuxhwJJ-Og9JlaV3KpsvI92bwT8PP7cf1vwh0GaX8yEg]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)