Стабілізаційні заходи на деокупованих територіях: як працює поліція на Луганщині

23-02-2023

Співробітники ГУНП в Луганській області виявляють ворожих поплічників, вилучають вибухонезбезпечні предмети, доставляють жителям звільнених від окупації сіл гуманітарну допомогу.

Безпекові заходи у деокупованих населених пунктах проводять дві спеціально створені оперативні групи.

До їх складу входять співробітники ГУНП в Луганській області та СБУ – спецпризначенці, слідчі, оперативники, вибухотехніки та інші спеціалісти.

Одне з пріоритетних завдань правоохоронців – виявлення ворожих пособників та колаборантів.

З осені минулого року в деокупованих районах правоохоронці виявили та затримали п’ять осіб, які співпрацювали з ворогом або сприяли діяльності збройних сил рф.

Деякі з них вже отримали судові вироки. Зокрема, колаборантка, причетна до організації псевдореферендуму у селі Стельмахівка, засуджена до 5-ти з половиною років ув’язнення. Досудове розслідування у справі проводили слідчі Служби безпеки України.

Водночас працівники Нацполіції збирають дані щодо злочинів, вчинених агресором під час окупації. Від місцевих мешканців отримано вже понад 100 свідчень та заяв, з інформацією про порушення представниками армії рф законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України) та умисних вбивств (ст. 115 КК України).

Також поліцейські обстежують деокуповану територію задля знешкодження вибухонебезпечних предметів. На даний час виявлено та знищено понад 250 нерозірваних снарядів, мін та інших «подарунків» від окупантів.

Звільнені населені пункти часто піддаються ворожим обстрілам. Тож поліція проводить евакуацію людей із найнебезпечніших місць, надає населенню допомогу на місцях, доставляє продовольчі вантажі до віддалених точок деокупованої території Луганської області.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02sKCVf6zP9HwACkStsRHn9PczJ4j...]]>