Сєвєродонецький Пласт продовжує діяльність у Дніпрі

17-10-2023

]]>Кулінарні змагання у лісі провів дніпровський осередок Пласту. Діти-вихованці скаутської організації показували, як вміють розводити багаття та готувати на природі. Серед учасників змагань — сєвєродончанин Вадим. З рідного міста на Луганщині виїхав з початком повномасштабного вторгнення Росії, нині родина хлопця живе у Дніпрі, - Суспільне.]]>

Вадим Клюєв — двічі переселенець. Розповідає: народився у окупованому нині Луганську, звідти у 2014 році поїхав до Сєвєродонецька. Коли РФ почала повномасштабне вторгнення, разом із батьками вирушили до бабусі у Дніпропетровську область.

У Дніпрі, каже, вирішив стати пластуном.

Кулінарні змагання переселенці Луганщина Пласт Дніпро

Пластун з Сєвєродонецька Вадим Клюєв, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

"Про Пласт я дізнався вже у Дніпрі, у Фейсбуці оголошення побачив. Зараз ми змагаємось, у нас чотири команди. А ще ми волонтеримо", — розповідає пластун з Сєвєродонецька Вадим Клюєв.

"Діти, які переїхали до нас з інших осередків займаються в компанії з місцевими жителями. Ми звісно розуміємо всі виклики, ми розуміємо, що діти можливо пережили не найкращі моменти в їхньому житті. Практично вся наша робота націлена на те, щоб вони не відчували себе чужими. Вадим вже цілком дніпрянин", — розповідає організаторка Ганна Юрченко.

Кулінарні змагання Пласт Дніпро

Організаторка змагань Ганна Юрченко, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Ганна каже, знає випадки, коли пластуни з окупованих територій виїжджали, приховуючи свою належність до руху.

Керівниця громадської організації Сєвєродонецького пласту Неля розповідає, займалася евакуацією дітей від російської агресії двічі — у 2014 та 2022 роках. Вона переконана: пластунам залишатися в окупації небезпечно.

"У нас в Ізюмі людина, яка залишилась. Думав, що він буде чинити національний опір. Коли зайшли — вони просто його здали, закатували та все. Його знайшли у братній могилі в Ізюмі через пів року. Коли почались військові дії — ми спалили все. Ми прибрали все спорядження в мою квартиру і на третій день, коли все привели до ладу, ми просто виїхали", — розповідає голова Сєвєродонецького Пласту Неля Ковальчук.

Переселенці діти кулінарні змагання Пласт Дніпро

Фото: Суспільне Донбас

На цьому кулінарному змаганні діти показували свої кулінарні навички та вміння працювати в команді, розповідає організаторка Ганна Юрченко.

Кулінарні змагання переселенці діти Луганщина Пласт Дніпро

Їжа, яку приготували діти на кулінарних змаганнях, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Кулінарні змагання Пласт Дніпро

Команда дівчат, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

"Пластова методика вирізняється серед всіх інших тим, що ми раз на тиждень обов'язково маємо зібрання маленькими групками дітей від 4 до 10. В нас є пластова програма, яку ми маємо пройти за рік. Пласт — це є скаутинг, а скаутинг це про життя в природі", — каже Ганна.

Кулінарні змагання переселенці Луганщина хлопці Пласт Дніпро

Команда хлопців, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Обід, зроблений власними руками, став завершенням змагань. Команда Вадима готувала макарони з сиром.

Перемогла у них команда дівчат. Загалом у Пласті Дніпра близько 150 дітей, з них двоє — переселенці.

Джерело: Суспільне - ]]>https://suspilne.media/595175-pereselenec-z-lugansini-dolucivsa-do-plast...]]>