Сєвєродонецькій міській раді воїнів - інтернаціоналістів – 35 років!

29-10-2021

Однією з тяжких сторінок для українців є участь наших співвітчизників у кривавій неоголошеній війні в далекій середньо-азійській країні – Афганістан. На десять років – з 1979 по 1989 рік – тодішня радянська влада відправила військовослужбовців виконувати в цю країну інтернаціональний обов’язок. За ці довгі десять років в афганській війні загинуло майже 4 тисячі українців, а тисячі стали інвалідами.

З метою правового та соціального захисту ветеранів війни на території інших держав, сімей загиблих, увічнення пам’яті про полеглих побратимів та патріотичного виховання молоді 1 листопада 1986 року у Сєвєродонецьку було засновано міську громадську організації ветеранів війни в Афганістані, яка в 1991 році ввійшла до складу «Української Спілки ветеранів Афганістану воїнів-інтернаціоналістів» під назвою ГО «Сєвєродонецька містка рада воїнів-інтернаціоналістів».

Напередодні ювілею, 29 жовтня, в міському Палаці культури Сєвєродонецька міська рада воїнів-інтернаціоналістів відзначила своє 35-річчя.

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області Олександр Стрюк привітав ювілярів: «Доброго дня, шановна спільнота! Дозвольте привітати вас з ювілеєм! 35 років – це досить великий термін. Термін, який показав вашу згуртованість, цілеспрямованість і вашу можливість передавати свій досвід, навчати нові покоління, робити добро. За ті півтора роки, що я тут перебуваю, я відчув реальну підтримку від вашої організації, від ветеранів – і добрим словом, і гарними справами. Дякую та бажаю вам здоров’я, успіхів у житті, можливості і в подальшому збиратися – і підтримувати один одного! А зі свого боку хочу сказати, що місцева адміністрація завжди готова іти вам на зустріч і допомагати тим, чим ми можемо. Зі святом вас!»

За високе почуття патріотизму, активну участь у роботі громадської організації та з нагоди 35-річчя створення Сєвєродонецької міської ради воїнів - інтернаціоналістів Грамотами і Подяками Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації та цінними подарунками - годинниками з символікою Сєвєродонецька нагороджено Сергія Сізова, Ольгу Дігтяренко, Андрія Іванова, Сергія Бондаря, Володимира Матушкіна та Валерія Жерліцина.

Вітали та нагороджували ювелярів і представники найбільшого міського підприємства ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот", голова спілки ветеранів – десантників Донецької області Сергій Власенко, військовий капелан десантно – штурмових військ Отець Василій, учасник бойових дій в Афганістані, кавалер ордену «Червона Зірка», член спілки ветеранів Афганістану Донецької області Василь Гречина та інші, а на правах господаря свята - голова Сєвєродонецької міської ради воїнів – інтернаціоналістів Сергій Сізов.

Присутні помолилися за загиблих побратимів.

Приємним гостем для сєверодонецьких воїнів-інтернаціоналістів став музичний голос українського повітряного десанту, лауреат Всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, переможець міжнародного фестивалю солдатської пісні «Афганський вітер» і Донецького обласного фестивалю «Голос гідності» - краматорський гурт «Білі куполи» (кер. Сергій Власенко).

Средняя: 5 (2 оценок)