Сєвєродонецький басейн «Садко»: п’ятдесятирічна історія спортивного успіху, зруйнована російськими окупантами

24-03-2023

Минулого року відремонтована дитячо-юнацька спортивна школа водних видів спорту «Садко» мала б святкувати свій 50-річний ювілей. Натомість заклад зустрів день народження з пробитими стінами, сухим басейном та в окупації, - ]]>повідомляють Вчасно]]>.

За два місяці до повномасштабного вторгнення сєвєродонецька спортивна спільнота та всі містяни відсвяткували значущу подію: 15 грудня 2021-го після капітального ремонту відбулося відкриття басейну дитячо-юнацької спортивної школи «Садко». Реконструкція тривала в рамках реалізації програми «Велике будівництво» та виконувалась за кошти місцевого бюджету та Державного фонду регіонального розвитку.

Басейн «Садко» функціонував з 1970 року. Двома роками пізніше на його базі відкрили спортивну школу. Капітальний ремонт в закладі відбувся вперше за півсотні років. В рамках проєкту було відремонтовано чашу басейну, виконано внутрішнє оздоблення стін, підлоги, стелі, замінено освітлення та виконано зовнішнє оздоблення балкону із заміною огородження — створено комфортні умови для занять водними видами спорту одночасно до 30 спортсменів та для 60 глядачів на трибунах.

Басейн «Садко» після реконструкції

Були створені умови для занять водними видами спорту одночасно до 30 спортсменів

Реконструкція проводилась близько п’яти місяців за сучасними світовими стандартами з використанням якісних матеріалів. Рівень матеріально-технічної бази спортшколи після проведених робіт дозволяв проводити в ньому заходи не тільки міського, обласного чи державного, а й міжнародного рівнів.

Українським платникам податків спортивна перлина Сєвєродонецька коштувала майже десять мільйонів гривень.

За час діяльності спортивної школи «Садко» було підготовлено три заслужених майстри спорту України, 22 майстри спорту України міжнародного класу, 67 майстрів спорту України та 192 кандидати у майстри спорту України. ДЮСШ «Садко» був єдиним місцем в області, де культивувався підводний спорт — плавання в ластах та підводне орієнтування. До «демілітарізації» Луганщини в ДЮСШ «Садко» займались 206 спортсменів, кращі з яких представляли область на всеукраїнських, європейських та світових змаганнях, де неодноразово були переможцями та призерами.

Нагадаємо, 8 березня минулого року під час «святкового демілітарізаційного» артобстрілу Сєвєродонецька з боку російських окупантів «прилетіло» в дах спортшколи — на другому поверсі в тренажерній залі сталась пожежа. За наявною інформацією, в ДЮСШ активно «попрацювали» і мародери.

На момент перших прильотів були пошкоджені стіни та дах. Про поточний стан будівлі та чаші басейну достеменно не відомо.

15 липня 2022 року дитячо-юнацька спортивна школа водних видів спорту «Садко» мала б святкувати свій 50-річний ювілей у новому обличчі. Натомість заклад зустрів день народження з пробитими стінами, сухим басейном та в окупації.

Басейн «Садко» після обстрілів

За матеріалом: Вчасно - ]]>https://vchasnoua.com/news/sjevjerodoneckii-basein-sadko-piatdesiatiricn...]]>