Сєвєродонецькі школярі вивчали литовський досвід

17-06-2016

16 червня з закордонної поїздки повернулася група учнів Луганщини.  Серед старшокласників були учні Сєвєродонецької середньої загальноосвітньої школи  №5.  Майже вся група – 7 з 9 учнів, це  учасники  шкільної команди UA Party.
Ця неймовірно  цікава подорож стала можливою завдяки реалізації литовсько-українського проекту «На шляху до змін».  Ініціатором проекту в Луганській області виступив Луганський інститут післядипломної педагогічної освіти. Організатори та куратори проекту зустрічалися з адміністраціями та представниками учнівських громад, після чого і були відібрані школи – учасниці. «Допомога в сфері освіти регіонам Східної України, що постраждали від конфлікту» – таку назву має цей конкретний освітній  проект, спрямований на допомогу в розбудові українського суспільства та освіти. За умовами проекту школи отримають кошти на оновлення  технічного забезпечення  сучасною
технікою.
Одним з напрямків стало знайомство учнівської молоді з європейськими цінностями. Діти були запрошені на прийом до Президента Литви Далі Грібоускайте.
«Українські діти побачили всі жахи війни та пережили болісні втрати. Їхні батьки та брати виборюють свободу своєї країни та право самостійно створювати її майбутнє. Наш обов’язок – допомагати Україні та підтримувати її. Литва рішуче підтримує бажання українського народу жити в спокійній, прозорій та європейській країні», – наголосила Президент Литви.
В рамках візиту школярі відвідали посольство Швеції у Литві. Ознайомилися з однією з кращих гімназій Вільнюса.  Цей досвід  має сприяти розбудові демократії в українському суспільстві, вдосконаленню учнівського та державного самоврядування. Під час перебування в Литовському сеймі юні луганчани випадково  зустрілися з народними депутатами Верховної Ради України. Але на цьому несподіванки не закінчилися! Тепер кожен учасник групи має селфі з першим Президентом незалежної України – Леонідом Кравчуком та зіркою української сцени Оксаною Білозір. Вражень від поїздки дуже багато, але ще більше бажання впроваджувати в своє українське життя перлини литовського досвіду, здобуті під час поїздки.