Сєвєродонецькі освітяни взяли участь у  Партнерському форумі «Освіта України 2021»

12-02-2021

9 лютого 2021 року у Києві Форум «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями» зібрав освітян всієї України.

]]>Президент України Володимир Зеленський зазначив на форумі, що освіта й наука – це стратегічно важливі напрямки для України, хоча довгі роки держава приділяла недостатньо уваги цій галузі.]]>

Захід також проходив за участі Першої леді України Олени Зеленської, Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, представників Міністерства розвитку громад і територій, членів Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, начальників управлінь Державної служби якості освіти України в областях, Національної академії педагогічних наук, Асоціації міст України, Інститутів післядипломної освіти, директорів департаментів освіти і науки облдержадміністрацій, освітніх експертів та ЗМІ.

Від сєвєродонецьких освітян участь у форумі взяла начальник відділу освіти військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Лариса Волченко.

На заході, організованому Міністерством освіти і науки України, обговорюються стратегічні цілі розвитку освіти в період проведення адміністративно-територіальної реформи й децентралізації влади в Україні, а також – широке коло найбільш актуальних питань реформування галузі.

Тож до основних пріоритетних напрямів розвитку освіти в Україні та у нашій Сєвєродонецькій міській територіальній громаді в 2021 році віднесені:

• подальша реалізація реформи Нової української школи,
  • створення належної матеріально-технічної бази кожної української школи,
  • якісне та здорове харчування здобувачів освіти,
  • доступ до швидкісного Інтернету кожного освітнього закладу,
  • створення інфраструктури для спорту дітей,
  • розвиток інклюзивної освіти,
  • нормативне забезпечення дошкільної та позашкільної освіти.

Лариса Волченко підкреслила: «На форумі освітяни дуже позитивно сприйняли новину щодо опублікування указу про створення при Президентові України Ради з розвитку загальної середньої освіти. Низка питань щодо подальшого навчання дітей у  профільній школі буде підкріплена законодавчо. Так органи місцевого самоврядування отримають більш широкі права для створення академічних ліцеїв в громадах».