Сєвєродонецькі освітяни провели круглий стіл «Організація освітнього процесу під час дистанційного навчання. Використання освітніх електронних платформ»

17-01-2022

12 січня 2022 року під головуванням начальника Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА Лариси Волченко було проведено круглий стіл за участі працівників Управління освіти та керівників закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади з теми «Організація освітнього процесу під час дистанційного навчання. Використання освітніх електронних платформ».

Під час заходу обговорили питання щодо організації освітнього процесу в умовах карантину та запроваджених обмежувальних протиепідемічних заходів, забезпечення закладів освіти цифровими пристроями, використання освітніх електронних платформ під час дистанційного навчання, впровадження електронних журналів та щоденників.

Начальник Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА Лариса Волченко наголосила на важливості та необхідності обговорення зазначених питань задля планування подальшої роботи.

Висвітлюючи основні питання, головний спеціаліст Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА Юлія Крижна звернула увагу присутніх на документи, якими слід керуватися під час організації освітнього процесу в умовах карантину, на проведену роботу щодо покращення рівня забезпеченості комп’ютерною технікою, на проблеми організації освітнього процесу під час дистанційного навчання. Було відзначено підвищення рівня цифрової грамотності та використання педагогічними працівниками технологій дистанційного навчання.

Основні освітні електронні платформи, якими користуються ЗЗСО Сєвєродонецької МТГ при дистанційному навчанні:

Заклад освіти

Єпіфанівська гімназія

Новоастраханський ліцей

Google Classroom

Деякі заклади освіти нашої громади додатково до основних паперових класних журналів та учнівських щоденників впровадили ведення електронних документів, які вели або тільки в певних класах, або тільки під час дистанційного навчання. Деякі школи ведуть електронні журнали та щоденники на постійні основі.

Електронні щоденники у ЗЗСО Сєвєродонецької МТГ:

Заклад освіти

Платформа

Ліцей «Інітіум»

Ліцей «КОЛЕГІУМ»

СЗШ №4

Atoms

СЗШ №5

NZ.UA

Ліцей №1

СЗШ №13

NZ.UA

СЗШ №14

Е-school

Досвідом практичної роботи закладу освіти щодо роботи з електронними класними журналами та щоденниками поділилась директор СЗШ №13 Наталія Сорока.

Для організації дистанційного навчання, інших форм здобуття загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 № 403 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти», у грудні 2021 року заклади освіти нашої громади отримали 85 ноутбуків для педагогічних працівників. Використання субвенції на придбання ноутбуків здійснювалося на засадах співфінансування за рахунок коштів місцевого бюджету. З цією метою з місцевого бюджету було виділено кошти в сумі 470 475,00 грн.

Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА