Ви тут:

Сєвєродонецькі освітяни отримали грамоту Верховної Ради України

20-01-2017
Категорія: 

Розпорядженням голови Верховної Ради України №619-к від 30 вересня 2016 року за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної освіти, плідну навчально-виховну діяльність та високий професіоналізм грамотою Верховної Ради України була нагороджена начальник відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Ольга Григорівна Каширіна. Церемонія нагородження відбулася нещодавно в Луганській облдержадміністрації в присутності першого заступника голови ВР України Ірини Геращенко.
Отримуючи цю відзнаку, Ольга Григорівна зазначила, що це не особиста заслуга: «Ця нагорода – результат роботи багатотисячного колективу педагогів міста, учнівської молоді, вихованців дошкільних та позашкільних навчальних закладів, їх батьків і в першу чергу – міської влади. Адже від того, як ставиться міська влада до системи освіти в цілому, наскільки зацікавлена в її якості, такий маємо і результат».
Зазначимо, що в Ольги Григорівни за плечима 40-річний педагогічний стаж, і весь він пов’язаний з навчальними закладами Сєвєродонецька. Вона має багато грамот, серед яких нагороди міської ради, обласної адміністрації, Міністерства освіти і науки України. Крім того, Ольга Каширіна – «Відмінник освіти України». Сьогодні багато нагород має і безпосередньо відділ освіти.
– Ви сказали, що Грамота ВР України – це нагорода багатотисячному колективу. Розкажіть, будь ласка, більш докладно, що мали на увазі.
– Складових успіху освіти Сєвєродонецька декілька. Перш за все – це ставлення міської влади до самої системи освіти. Якщо говорити цифрами, то зауважу таке. У 2015 році бюджет відділу освіти склав 137 млн. 844 тис. гривень, у 2016-му – 176 млн. 884 тис. гривень. Бюджет 2017 року на сьогодні становить приблизно 231 млн. гривень. Це говорить про те, що міська влада, депутатський корпус зацікавлені у стабільній роботі системи освіти. А вона багатогранна, адже до неї входить 21 загальноосвітня школа, 16 дошкільних та 5 позашкільних навчальних закладів і СДЮК «Юність», який нам функціонально підпорядкований.
Іншою складовою є спільна робота. Тільки разом – міська влада, робота педагогічних колективів, наполеглива праця учнівської молоді (яка створює імідж нашому місту і зокрема системі освіти, беручи участь в олімпіадах, конкурсах та турнірах), громадськість і батьки – можна створити потужний рух, який призводить до результативності й успіху. Як керівник відділу освіти, можу зауважити, що сьогодні з боку кожної структури ми відчуваємо турботу та увагу. Саме тому нашому місту є чим пишатися.
– А саме?
– За результатами участі наших дітей в олімпіадах, скажімо, тільки другого (регіонального) етапу ми маємо високі результати. Ось наприклад, Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей тільки за 2016 рік має 36 переможців, Сєвєродонецький навчально-виховний комплекс Києво-Могилянської академії – 14, СЗШ №18 – 9, СЗШ №10 – 8, ССШ №17 – 7. Практично кожна школа має переможців на третьому етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Успішно виступають наші діти на захисті своїх наукових робіт в Малій Академії Наук. Це якісний показник навчання дітей та роботи вчителів.
Ось ще одне свідчення. У 2014 – 2015 роках ми жили в умовах суворої економії. Спочатку вчителям сплачували 2, потім 5 відсотків за престижність праці. У 2016 році, завдяки роботі міської влади, наші викладачі отримують 15 відсотків педагогічної надбавки. 
Не кожна область та регіон може похвалитися такими показниками діяльності.
Крім того, у 2016 році міська влада допомогла нам провести багато капітальних ремонтів, оновити матеріально-технічну базу шкіл, дитячих садочків, позашкільних навчальних закладів. За це особиста подяка секретарю міської ради Ігорю Буткову та депутату міської ради Олені Бутковій, які максимально цьому сприяли, проявили особисту участь і контроль. Ця робота говорить про зацікавленість міста, міської влади в тому, щоб освіта у Сєвєродонецьку була на досить високому рівні і якісною, щоб кожен наш випускник був конкурентоспроможний.
Слід також зазначити про таку складову, як виховна робота. Тому що виховання і навчання не можна роз’єднувати. У нас виховує учнів усе. Як театр, що починається з вішалки, так і у нас – навчальний заклад починається з приміщення. Тому дуже важливо, щоб воно було в належному стані, щоб у ньому працювали спеціалісти, які з любов’ю і повагою ставляться до дітей і своєї роботи.
– Які ще завдання ставите перед собою на майбутнє?
– Підвищення рівня знань дітей, їх конкурентної спроможності на ринку праці. Щоб отримавши вищу освіту або робочу спеціальність, вони залишалися у нашому місті. А якщо ні, то щоб прославляли його ім’я в іншому. В планах також продовження переоснащення усіх навчальних закладів міста новим, сучасним обладнанням. І звичайно – підвищення престижності праці педагогічних працівників.
– Чи є серед них такі, якими вже сьогодні можна пишатися та брати за взірець?
– Мені б дуже хотілося відзначити роботу депутата Сєвє­родонецької міської ради, вчителя математики багатопрофільного ліцею Ганни Чмирьової. Вона досить активно представляє відділ освіти в міській раді. Усі питання, які у нас виникають, піднімає і виносить на обговорення. Важливо, що до її думки прислухаються. Активну роботу показала і директор багатопрофільного ліцею Олена Скурідіна, яка багато сил витрачає на підтримку іміджу закладу. Прекрасно себе проявила і директор гімназії Лілія Талдонова, яка разом зі своїм колективом підтримує добре ім’я навчального закладу. Серед загальноосвітніх закладів я б назвала СЗШ №18, 14, 6, 15, 12. Педагогічні колективи цих шкіл підтримують новаторські ідеї, досягають  високих результатів. Школа №5 бере участь у досить цікавому міжнародному проекті, у якому працюють не лише педагоги, а й діти. До нього нещодавно долучилася й СЗШ №1. Дуже гарно себе проявив педагогічний колектив СЗШ №16. Свою переможну нішу посіли і дошкільні навчальні заклади – ДНЗ №10, 12, 42, 14.
Добру роботу показав і Центр дитячо-юнацької творчості. Його педагоги підтримують усі напрямки роботи, які пов’язані з розвитком культури та дитячої творчості. Вони активні учасники проектів, що проводяться не лише у нашому місті, а й по всій Україні і в області. Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді також бере активну участь у багатьох заходах, які проводяться в республіканському масштабі, і досягає перемог.
Практично всі наші школи стали активними учасниками міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті». Є результати. Так, у 2016 році СЗШ №6  і 15 отримали медалі. Перед цим медалісткою за інноваційну діяльність була школа №18. Зараз готуємося до нової виставки. Тож можна багато говорити про результати виховної та педагогічної діяльності, але існує вже багато планів, які сєвєродонецькі освітяни за підтримки 
міської влади, я впевнена, успішно втілюватимуть у життя.
Бесіду вела Олеся ПЕТРОВА





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)