Сєвєродонецька міська територіальна громада серед переможців обласного огляду-конкурсу майстрів мистецтв та аматорів народної творчості «Луганщина – світанок України»

02-11-2021

З квітня по жовтень Луганщиною проходив огляд-конкурс, метою якого є розвиток, збереження та популяризація української народної культури, збереження самобутності українського народу, його національної спадщини, розвиток аматорського та декоративно-ужиткового мистецтва, культурного потенціалу територіальних громад Луганської області, поліпшення взаємодії закладів культури з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

В огляді-конкурсі взяли участь аматорські колективи, майстри мистецтв та окремі виконавці закладів культури 22 територіальних громад Луганської області.

Чудова атмосфера, сповнена жагою до творчості, єдності та водночас оригінальності, супроводжувала звіти закладів культури кожної громади. На розсуд членів журі були представлені колоритні виставки декоративно-прикладного мистецтва, в яких кожна громада представила творчість своїх майстрів та художників, серед яких було багато нових імен. Програми звітних концертів з різноманіттям жанрів  художніх номерів вокального, інструментального, хореографічного та  театрального мистецтва вражали яскравістю та високим рівнем виконання. Також, під час проведення огляду-конкурсу, було виявлено 19 нових елементів нематеріальної культурної спадщини.

Луганський обласний центр народної творчості за результатами всіх етапів оголосив переможців конкурсу.

Серед міських територіальних громад.

І місце - Сєвєродонецька міська територіальна громада Сєвєродонецького району та Старобільська міська територіальна громада Старобільського району;

ІІ місце - Лисичанська міська територіальна громада Сєвєродонецького району; Рубіжанська міська територіальна громада Сєвєродонецького району;

ІІІ місце - Кремінська міська територіальна громада Сєвєродонецького району

Серед селищних територіальних громад

І місце - Новопсковська селищна територіальна громада Старобільського району;

ІІ місце - Новоайдарська селищна територіальна громада Щастинського району;

ІІІ місце - Біловодська селищна територіальна громада Старобільського району та Білокуракинська селищна територіальна громада Сватівського району.

Особливою відзнакою журі огляду-конкурсу відмітило Марківську селищну територіальну громаду Старобільського району; Станично-Луганську селищну територіальну громаду Щастинського району; Чмирівську сільську територіальну громаду Старобільського району.

Використано матеріал: ]]>https://locnt.com.ua/vistavki/festivali/855-lugperem.html?_utl_t=fb&fbcl...]]>