Сєвєродонецька міська рада вирішує проблеми ВПО

29-01-2020

28 січня у Маріуполі проходив форум «Інтеграція та кооперація ВПО: захист прав, можливості для розвитку та партнерства», в якій брали участь в.о. міського голови Вячеслав Ткачук та два фахівці з департаменту економічного розвитку та УПтаСЗН. Форум проводиться за ініціативою USAID, мета форуму - привернути увагу до питань стратегій розвитку ВПО, можливостей для розвитку, залучення національних та місцевих ключових осіб до співпраці зі стратегічного/програмного розвитку ВПО на місцевому та національному рівнях (житлові програми, освіта, тощо).

Зазначимо, що Сєвєродонецьк є єдиним містом Луганської області, в якому прийнята міська програма соціальної адаптації, інтеграції та захисту внутрішньо переміщених осіб. Відповідно до якої територіальна громада витрачає значну частину своїх доходів на підтримання ВПО.

Утримання структури. Станом на 01.10.2019 р на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення міської ради знаходилось 47310 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі 3010 дітей, 1414 інвалідів, 30668 пенсіонерів. Тільки на заробітну плату 33 державних службовців, які надають послуги з обліку, видачі довідок, проведення перевірок щодо ВПО, за 9 місяців 2019 року було витрачено 5462,81 тис.грн.

Соціальні послуги. За період січень-вересень 2019р. було призначено грошову допомогу ВПО на суму 64340312,89 грн. Станом на 01.10.2019р. 176 осіб з числа ВПО звернулися за отриманням одноразової грошової допомоги для лікування, загальна сума нарахованої допомоги склала 258720,00 грн. На обліку в Територіальному центрі соціального обслуговування перебували 40 осіб зі статусом ВПО. Станом на 01.10.2019р. сплачено одноразову грошову допомогу для лікування 92 особам з числа ВПО. 9709 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги з лікування в амбулаторних та стаціонарних станах, у тому числі 480 переселенців проходили стаціонарне лікування. Безкоштовно тренуються у спортивних закладах Сєвєродонецька 180 спортсменів, що мають статус ВПО.

Діти зі статусом ВПО мають в Сєвєродонецьку ті ж права й можливості, що й діти членів територіальної громади. Станом на 01.10.2019 у загальноосвітніх навчальних закладах міста навчались 1324 учнів зі статусом ВПО, з них учнів 1-4 класів – 526. Діти з родин переселенців, що навчаються в молодших класах, мають харчування коштом міського бюджету. Дошкільні навчальні заклади відвідували 482 дітей зі статусом ВПО. Позашкільну освіту діти, які мають статус ВПО, отримують: в СДЮК «Юність» - 59, у Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» - 37 , Центрі дитячої та юнацької творчості - 70, в СДЮК «Юність» - 59. У спортивних секціях КДЮСШ 1, 2, 3, ВВС «Садко» безоплатно тренуються 68 дітей зі статусом ВПО. Послугами Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Сєвєродонецької міської ради скористалися 37 дітей-переселенців з інвалідністю. Під час оздоровчої кампанії влітку 2019 року гарячим харчуванням за кошти міського бюджету було охоплено 169 дітей ВПО. 6 дітей зі статусом ВПО отримали послуги у ДП УДЦ «Молода гвардія» м. Одеса та ДПУ МДЦ «Артек» м. Київ. Для 10 дітей ВПО за кошти міста було придбано путівки на ІІІ зміну з 31 липня по 20 серпня 2019 року до ТОВ «Новопсковський санаторій «Перлина».

Житло для ВПО. Міська рада займається пошуком інвесторів для будівництва житла для ВПО. Так, підписано Меморандум про співпрацю за субпроєктом «Створення житлових умов для ВПО в м.Сєвєродонецьк (соціальне житло - квартири) №15-44-00-001 між Українським фондом соціальних інвестицій та Сєвєродонецькою міською радою. Проте така діяльність – це компетенція державної влади, а не органу місцевого самоврядування, і за 6 років збройного конфлікту на сході України держава не побудувала у Сєвєродонецьку для ВПО поки що жодного квадратного метру житла.

Средняя: 5 (2 оценок)