Сєвєродонецька міська рада продовжує роботу з Проектом  USAID «Демократичне врядування у східній Україні»

29-10-2019

24-25 жовтня 2019 року в рамках реалізації Програми, спрямованої на сприяння обміну інноваційними практиками (менеджменту, розвитку громад) між європейськими та українськими містами («City to City Partnership Program Development») міжнародних та місцевих консультантів проект DGE проведено презентацію Дорожньої карти з імплементації проекту «City to City», в якій прийняли участь  заступник директора – начальник відділу інвестиційної політики департаменту економічного розвитку Вітченко Ольга та головний спеціаліст відділу інвестиційної політики департаменту економічного розвитку Крижня Ріта.

Під час заходу ознайомились з кращим досвідом європейських обмінних програм, а також з основними формами і темами для кооперації.

В перший день заходу місто Сєвєродонецьк було презентовано, як інвестиційно-привабливе місто. Консультантів та присутніх було ознайомлено з досвідом роботи з міжнародними організаціями. Також було означено критерії при визначенні іноземного партнера, що є важливим для м. Сєвєродонецьк та зміни, які можуть статися в управлінні містом завдяки роботі або обміном досвідом  з іноземними містами партнерами.

Другий день заходу був направлений на визначення одного з чотирьох основних  тематичних напрямків потенційних міжміських партнерств та обмінів. Ці тематичні напрямки такі:

А). Молодіжна політика.

Б). Місцевий економічний розвиток.

В). Соціальна політика.

Г). Зміцнення спроможності місцевого самоврядування.

Всі напрями важливі та потребують уваги, але на сьогоднішній день актуальним напрямком для міської ради є молодіжна політика. Адже це надасть змогу:

• Створення можливостей для працевлаштування та вдосконалення роботи служб зайнятості (навички, інформованість), щоб розвернути в протилежному напрямі масову міграцію молоді на захід України та країни ЄС.
  • Створення для молоді сприятливого міського середовища з культурно-рекреаційним міським простором, підвищуючи тим самим привабливість міста для молодого населення.
  • Вдосконалення співробітництва молодіжних організацій і груп активістів з муніципалітетами задля розширення залученості.
  • Вдосконалення навичок і спроможності місцевих молодіжних рад та груп активістів з охоплення всіх цільових груп, розширення залученості та підвищення якості участі в процесі прийнятті рішень органам місцевого самоврядування.

Також було детально розглянуто види міжміських партнерств та обмінів, тож є надія та сподівання що м. Сєвєродонецьк стане одним з пілотних міст, який за підтримки Проекту USAID «Демократичне врядування у східній Україні» зможе отримати практичні навички в формуванні партнерських відносин, шляхом обміну досвідом, установчим візитам, обміном через соціальні медіа, ознайомчим поїздкам, стажуванням.

Департамент економічного розвитку

Средняя: 1 (2 оценок)