Сєвєродонецька, Кремінська та Попаснянська громади отримають кошти для підтримки сімей з дітьми в межах спільного проекту ЮНІСЕФ та Асоціації міст України

09-09-2022

Війна росії проти України, повномасштабна фаза якої розпочалася 24 лютого 2022 року, спричинила смерть та руйнування в драматичних масштабах. Сотні шкіл, лікарень, дитячих садків та закладів соціального захисту знищені. Мільйони українців вимушено покинули свої оселі або опинилися на грані гуманітарної катастрофи. За оцінками ООН, 12 мільйонів людей всередині України потребуватимуть допомоги та захисту. Ці проблеми посилюються через суттєве зменшення доходів місцевих бюджетів і неможливість громад самостійно вирішити гуманітарні та соціальні проблеми своїх жителів, зокрема сімей з дітьми.

Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у партнерстві з Асоціацією міст України допомагають органам місцевого самоврядування забезпечувати в громадах необхідний захист та підтримку сімей з дітьми, які постраждали внаслідок воєнних дій. В рамках співпраці передбачається надання 51 територіальній громаді цільової фінансової підтримки у розмірі 50 тисяч доларів США - повідомляють в ]]>Асоціації міст України]]>. Ці кошти громади спрямують на забезпечення внутрішньо переміщених осіб та сімей з дітьми, які постраждали внаслідок військової агресії рф, товарами і предметами першої необхідності, а також на задоволення їх основних медичних, освітніх, соціальних потреб. В рамках співпраці експерти Асоціації проводять серію тренінгів для органів місцевого самоврядування з метою підвищення їх організаційної спроможності у питаннях фінансування в умовах воєнного стану, проведення закупівель, антикорупційних та інших питань.

«Під час воєнної агресії росії  проти України об’єднання зусиль міжнародних партнерів та місцевого самоврядування є одним із визначальних чинників в контексті допомоги нашим громадянам у забезпеченні їх першочергових  життєвих потреб. Продовження співпраці Асоціації міст України та ЮНІСЕФ в рамках цього проєкту допоможе громадам у подоланні соціальних проблем, спричинених війною. Ми віримо у нашу Перемогу, у відродження кожної громади  та всієї України!», - зазначив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

На сьогодні вже отримали підтримку в рамках проекту 30 громад, у яких проживає 4,8 млн громадян. Зазначені кошти громади в основному використовують для:

• облаштування дитячих просторів, місць для відпочинку, ігор та спорту;

• облаштування місць тимчасового проживання ВПО;

• облаштування закладів освіти, підготовка їх до опалювального сезону;

• закупівлі продуктових та гігієнічних наборів;

• закупівлі медично обладнання, обладнання для організації освітнього процесу.

Цей проєкт є продовженням та доповненням ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». Саме громади-члени ініціативи першими отримують допомогу.

Громади, які отримують кошти в рамках проекту ЮНІСЕФ-АМУ:

Вінницька область: Барська, Вінницька, Хмільницька громади.

Волинська область: Володимир-Волинська громада.

Дніпропетровська область: Апостолівська, Вакулівська, Павлоградська громади.

Донецька область: Дружківська, Маріупольська, Мирноградська, Покровська громади.

Житомирська область: Баранівська, Новоборівська громади.

Закарпатська область: Ужгородська громада.

Запорізька область: Kушугумська, Василівська, Гуляйпільська, Орехівська, Пологівська, Широківська, Якимівська громади.

Івано-Франківська область: Рогатинська громада.

Київська область та м. Київ: Білоцерківська, Київська громади.

Кіровоградська область: Кропивницька, Новоукраїнська, Олександрійська, Приютівська, Світловодська громади.

Луганська область: Кремінська, Попаснянська, Сєвєродонецька громади.

Львівська область: Львівська громада.

Миколаївська область: Миколаївська громада.

Одеська область: Біляївська, Одеська громади.

Полтавська область: Кременчуцька, Миргородська громади.

Рівненська область: Клесівська громада.

Сумська область: Березівська громада.

Тернопільська область: Тернопільска громада.

Харківська область: Харківська громада.

Хмельницька область: Кам'янець-Подільська громада.

Черкаська область: Білозірська, Канівська, Уманська, Черкаська громади.

Чернігівська область: Менська громада.

Довідково

Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес задля спільної мети – створення комфортного для дітей та молоді середовища, де кожен може реалізувати свій потенціал. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Національна Молодіжна Рада України.

Ініціатива передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які ведуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та успішно реалізували план дій, отримують офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти, а також сигналізувати про досягнення та позитивні зміни для дітей та молоді.

Джерело: ]]>https://auc.org.ua/novyna/gromady-otrymayut-koshty-dlya-pidtrymky-simey-...]]>