Ви тут:

Сєвєродончанки Софія Руднєва та Марія Чорносвітанкова у Луцьку прийняли участь у презентації графічної новели про війну

24-03-2023
Категорія: 

Історії тих, хто втратив: у Луцьку презентували графічну новелу про війну та виставку портретів українців.

До річниці повномасштабної війни, яку розгорнула росія проти України, у Луцьку презентували графічну новелу «На межі», а також виставку портретів та історій людей «Втрачений дім», який у місті Луцьк організував Волинський обласний молодіжний центр.

Побачити виставку та графічні новели можна було впродовж дня 23 березня у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка.

Створила культурно-просвітницькі видання Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Через ці продукти громадські діячі намагаються говорити про складні та чутливі проблеми цивільного населення у час воєнного стану.

«Все, що ми сьогодні презентуємо, створено на реальних історіях людей, яким довелося тікати за тисячі кілометрів від рідного дому, щоб не потрапити в окупацію та не загинути. Розповіді ми записували у тимчасових прихистках, що були облаштовані влітку 2022 року у школах і садочках. Ми далі живемо втратами близьких, спробами оговтатися. Але, на жаль, це вже наша буденність, і вона триватиме, доки росія не понесе відповідальність за свою агресію», – наголосила керівниця «Молодої Просвіти» Євгенія Бардяк.

Завдяки графічній новелі організатори намагаються максимально доступно розповісти про жахіття, які переживають люди в умовах війни. Як зауважила керівниця Волинського обласного молодіжного центру Яна Романюк: «Кожен з нас має знати та розуміти цю сторінку історії країни, і в цьому нам допоможе мистецтво. Кожен портрет - це розповідь, яка не залишає байдужості».

Графічна новела «На межі» була розроблена саме до річниці розгортання росією повномасштабної війни в Україні. До видання увійшло десять історій, написаних і намальованих на основі реальних розповідей 22 людей, які є героями виставки «Втрачений дім». Мала частина з них все ж змогла нещодавно повернутися додому і почати відновлювати навіть під ракетними обстрілами свою хитку буденність.

У Луцьку захід відвідали студенти, молодь міста, представники громадських організацій, бібліотекарі, вимушено переміщенні особи, які могли поділитись своєю історією евакуації і життя на окупованих територіях.

Завершилася презентація поезією від юних поеток Софії Руднєвої та Марії Чорносвітанкової з Сєвєродонецька, Луганської області. Поетеси декламували свої твори про пережите у війні.

Також глядачі затамували подих, слухаючи авторські пісні співачки з Криму Юлії Качули.

Захід відбувається у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, який організовує Молода Просвіта Прикарпаття / Moloda Prosvita Prykarpattia за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна у співпраці з Волинським обласним молодіжним центром.

Презентація вже відбулася у Румунії, Угорщині та Молдові, а також у п'яти містах України, а саме: Івано-Франківську, Тернополі, Чернівцях, Ужгороді, Львові та Рівному.

 

За матеріалами: ]]>Волинський обласний молодіжний центр YouthСфера]]> - ]]>https://www.facebook.com/youthsfera/posts/pfbid02huGrzTsiAnHxER4Uhxh6DmY...]]> та ІА "Конкурент" - ]]>https://konkurent.ua/publication/113857/istorii-tih-hto-vtrachav-u-lutsk...]]>

 





Рейтинг: 
Голосов пока нет