Ще двом колаборантам на Луганщині повідомлено про підозру

24-09-2022

За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил заочно повідомлено про підозру начальниці одного з відділів Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної військово-цивільної адміністрації у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України), - повідомляють в ]]>Офісі Генерального прокурора]]>.

За даними слідства, у період воєнного стану підозрювана погодилася на пропозицію окупаційної влади та добровільно зайняла посаду у самопроголошеній «Сєвєродонецькій адміністрації ЛНР». Обійнявши псевдопосаду «заступника голови Сєвєродонецької адміністрації ЛНР», вона виконує вказівки окупантів, сприяючи їм у легалізації влади на тимчасово окупованій території Луганщини.

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Крім того, за процесуального керівництва ]]>Луганської обласної прокуратури]]> повідомлено про підозру у колабораційній діяльності сєвєродончанину (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Слідством встановлено, що з початку серпня 2022 по теперішній час 50-річний уродженець міста Сєвєродонецьк Луганської області добровільно зайняв псевдопосаду «начальника відділу молоді та спорту адміністрації м. Сєвєродонецьк» так званої «лнр».

Псевдочиновник виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконному органі влади.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Згідно з санкцією статті підозрюваним загрожує покарання у вигляді до десяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років та з можливістю конфіскації майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією: ]]>https://www.gp.gov.ua/ua/posts/na-luganshhini-u-kolaboracionizmi-pidozry...]]> та ]]>https://lug.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=320159]]>